REKLAMA
REKLAMA

Szewczenko: Lekarze są bohaterami naszych czasów

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Sky Sport Italia  |  28.03.2020 21:37
Szewczenko: Lekarze są bohaterami naszych czasów

Andrij Szewczenko  |  fot. Getty Images

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Ciekawej wypowiedzi udzielił ostatnio włoskim mediom selekcjoner reprezentacji Ukrainy Andrij Szewczenko. 43-latek porównał aktualną sytuację z pandemią koronawirusa do katastrofy w Czarnobylu, przekonując jednocześnie, że pracownicy służby zdrowia są "bohaterami naszych czasów".

- Jestem niedaleko Londynu, mieszkam na obrzeżach miasta. Byłem zamknięty przez prawie 10 dni - zaczął rozmowie ze Sky Sport Italia były piłkarz między innymi AC Milanu.

- Przeżywamy ten trudny moment z nadzieją, z nadzieją, że wszystko się poprawi. Jedynym rozwiązaniem jest przestrzeganie zasad określonych przez rząd, pozostanie w domu i umożliwienie lekarzom wykonywania pracy - kontynuował Szewczenko.

- Wszyscy lekarze na świecie wykonują świetną robotę, pielęgniarki, wolontariusze… Dziękuję bardzo za wszystko, co dla nas robicie. Jesteście prawdziwymi bohaterami naszych czasów - zaznaczył Ukrainiec.

- Doświadczyłem bardzo podobnej sytuacji, gdy miałem dziewięć lat i wybuchła elektrownia w Czarnobylu - przypomniał Szewczenko.

- To był trudny czas. Jedynym rozwiązaniem jest wiara w decyzje rządu. Nie musimy robić głupich rzeczy, zwłaszcza nie wychodząc z domu - zaznaczył 111-krotny reprezentant Ukrainy.

- Nie wiemy, czy mamy wirusa, czy nie. Istnieje wiele osób, które mogą zostać zarażone i nieść wirusa razem z nim, nadal przenosząc go na inne osoby bez objawów. Musimy myśleć nie tylko o sobie, ale także o wielu innych ludziach, których możemy zarazić - podsumował Szewczenko.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy