REKLAMA
REKLAMA

Chinese Super League wystartuje jednak w maju?

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: The Independent  |  19.03.2020 16:43
Chinese Super League wystartuje jednak w maju?

Oscar  |  fot. Rafał Rusek

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
W ostatnim czasie zagraniczne media zaczęły spekulować, że liga chińska może wrócić do gry w połowie kwietnia. Niemniej fakt, że jeden z piłkarzy Meizhou Hakka FC miał pozytywny wynik na koronawirtusa sprawił, że władze ligi znów z ostrożnością podchodzą do tematu startu rozgrywek, czytamy na łamach The Independent.

W środę światło dzienne ujrzał komunikat, że jeden z zawodników klubu z drugiej został zarażony nieszczęsnym patogenem, stając się jednocześnie pierwszym piłkarzem w Chinach, który ucierpiał w wyniku koronawirusa.

Przypomnijmy, że pandemia choroby, która raczkowała w Wuhan, zrodziła chaos w piłce nożnej na całym świecie, a chińska superliga jako jedna z pierwszych lig zawodowych zawiesiła wszystkie działania. Przypomnijmy, że rozgrywki ligowe w Chinach miały zacząć się w lutym

Ostatnio jednak w związku z tym, że w wielu częściach Chin życie powoli wracało do normalności, spekulowano, że Chinese Super League może niebawem wystartować. Dane z czwartkowego poranka były takie, że w Wuhan nie było żadnego przypadku zachorowania, co można traktować jako milowy krok w walce z pandemią przez chiński rząd.

Najnowsze doniesienia w sprawie ligi chińskiej są takie, że ta ma wystartować na początku lub w połowie maja, co ma pozwolić na spokojne unormowanie sytuacji. W najbliższy wtorek ma natomiast zostać podjęta decyzja, czy 10-drużynowa koreańska liga koszykówki będzie mogła zacząć zmagania pod koniec miesiąca. Gdyby była zgoda na rozgrywanie meczów, to pewne jest, że odbywałby się one bez udziału publiczności.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy