REKLAMA
REKLAMA

Piłkarski świat zatrzymuje się. Gdzie jeszcze grają?

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Goal.pl  |  14.03.2020 09:45
Piłkarski świat zatrzymuje się. Gdzie jeszcze grają?

Grzegorz Krychowiak  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Epidemia koronawirusa zdziesiątkowała rozgrywki piłkarskie w Europie i na świecie. Rywalizację zawiesiły najsilniejsze europejskie ligi, polscy kibice nie obejrzą również w najbliższym czasie rodzimej Ekstraklasy. Pozostały jednak rozgrywki, które na razie będą kontynuowane.

Jako pierwsi decyzję o zawieszeniu rozgrywek, po bardzo dużym zamieszaniu, podjęli Włosi. Rywalizacja na Półwyspie Apenińskim, gdzie epidemia obecnie ma największy rozmiar, zostały zawieszone przynajmniej do 3 kwietnia, ale już teraz mówi się, że piłkarze na boiska będą mogli wrócić najwcześniej w maju.

Ich śladem w tym tygodniu poszły władze innych czołowych europejskich lig. Po Włochach, decyzję w sprawie zawieszenia La Liga na dwa tygodnie podjęli Hiszpanie. Kolejne ligi z najmocniejszej piątki decyzję o zaprzestaniu rywalizacji podjęły dopiero w piątek.

Władze Ligue 1 podjęły decyzję o zawieszeniu rozgrywek do odwołania, Premier League do gry wróci najwcześniej 4 kwietnia, natomiast w Bundeslidze odwołano na razie najbliższą kolejkę, ale w poniedziałek ma zapaść decyzja o zawieszeniu rozgrywek do 4 kwietnia.

W piątek zapadła również decyzja o przełożeniu najbliższych kolejek PKO Ekstraklasy. Ekstraklasa SA w swoim komunikacie poinformowała, że wznowienie rozgrywek nie jest planowane do końca marca.

W międzyczasie Europejska Unia Piłkarska (UEFA) zdecydowała o odwołaniu zaplanowanych na przyszły tydzień meczów między innymi Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Na wtorek zaplanowano również wideokonferencję z przedstawicielami wszystkich federacji podczas których omówiona zostanie aktualna sytuacja. Wiele wskazuje również, że wówczas zapadną również decyzję w sprawie Euro 2020.

W najbliższym czasie kibice nie będą mogli również emocjonować się rozgrywkami piłkarskimi między innymi w Austrii, Belgii, Czechach, Danii, Grecji, Holandii, Portugalii, Szkocji, Szwajcarii czy w amerykańskiej Major League Soccer.

Gdzie nadal trwają rozgrywki?


Nie we wszystkich europejskich krajach podjęte zostały jednak decyzje o zawieszeniu rozgrywek. Rywalizacja toczyć się będzie w Rosji, Serbii, Turcji czy na Ukrainie. To również okazja do zobaczenia w akcji reprezentantów Polski.

Z punktu widzenia polskich kibiców najciekawiej wygląda rywalizacja w Rosji i Turcji, gdzie nasz kraj ma wielu przedstawicieli. Na rosyjskich boiskach, w ekipie Lokomotiwu Moskwa na co dzień występują Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus, piłkarzami Urału Jekaterynburg są Rafał Augustyniak, Michał Kucharczyk i Maciej Wilusz, natomiast w Dinamie Moskwa gra Sebastian Szymański.

W Turcji mamy aż ośmiu piłkarzy. Trzech - Daniel Łukasik, Konrad Michalak i Michał Pazdan - reprezentuje barwy Ankaragucu. W Denizlisporze grają Radosław Murawski i Adam Stachowiak, piłkarzami Gazisehir Gaziantep są Bartłomiej Pawłowski i Paweł Olkowski, natomiast w Goztepe występuje Kamil Wilczek.

Jednego przedstawiciela mamy również w lidze ukraińskiej. Piłkarzem Dynama Kijów jest Tomasz Kędziora.

Już wkrótce w naszym serwisie postaramy się przybliżyć rywalizację w tych ligach.

Oferta bukmacherów


Legalni polscy bukmacherzy przygotowali obszerną ofertę na mecze wspomnianych lig.

Sprawdź ofertę STS.

Sprawdź ofertę Betclic.

Sprawdź ofertę PZBuk.

Sprawdź ofertę Fortunie.

Sprawdź ofertę LVBet.

Sprawdź ofertę Milenium.

Sprawdź ofertę Etoto.

Sprawdź ofertę Forbet.

Sprawdź ofertę Totolotku.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy