Dwa celne strzały, dwa gole! Guardiola wyjaśniony

Jose Mournho

W drugim niedzielnym starciu angielskiej ekstraklasy Tottenham Hotspur pokonał 2:0 Manchester City, Dzięki tej wiktorii stołeczna drużyna wskoczyła na piąte miejsce w ligowej klasyfikacji, tracąc już tylko cztery punkty do czwartej Chelsea FC.

Batalia londyńczyków z aktualnymi mistrzami Anglii zapowiadała się arcyciekawie. Wszak gospodarzy prowadził Jose Mourinho, z kolei ekipą z Etihad Stadium dowodził Josep Guardiola. Man City co prawda już się chyba pogodził z tym, że obroni mistrzowskiego tytułu, ale na stadionie w stolicy Anglii miał plan, aby sięgnąć po pełną pulę.

Niebywały pech The Citizens

Pierwsza groźna akcja meczu wyszła z inicjatywy gości, którzy w 27. minucie byli bliscy zdobycia bramki. Na listę strzelców usiłował się wpisać Sergio Aguero, ale piłka po próbie Argentyńczyka trafiła w słupek. Tymczasem w 40. minucie Man City miał rzut karny po przewinieniu Serge’a Auriera, ale szansę na gola zmarnował İlkay Gündogan.

W doliczonym czasie pierwszej połowie jeszcze jedną sytuację do strzelenia gola miał Aguero. W kierunku argentyńskiego napastnika dokładnym podaniem popisał się Raheem Sterling, z kolei były napastnik Atletico Madryt oddał niecelny strzał. Do przerwy miał zatem miejsce rezultat 0:0.

Udany debiut w The Spurs

Worek z golami został rozwiązany po ponad godzinie gry, gdy na listę strzelców wpisał się Steven Bergwijn. Pozyskany tej zimy z PSV Eindhoven zawodnik zaliczył tym samym swoje premierowe trafienie w Premier League, wykorzystując podanie od Lucasa Moury, dla którego była to druga asysta w sezonie.

Wynik rywalizacji został z kolei ustalony w 71. minucie, gdy futbolówkę do siatki skierował Son Heung-min. Koreańczyk zanotował zatem swoje 13. trafienie w sezonie, licząc wszystkie rozgrywki, a siódmej w ramach angielskiej ekstraklasy. W kolejnej serii gier Tottenham zmierzy się z Aston Villą, a Man City z West Hamem United.

Tottenham Hotspur – Manchester City 2:0 (0:0)

1:0 Bergwijn 63′