LM: Czwórka Lewandowskiego! Bayern gromi

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  26.11.2019 23:04

Robert Lewandowski  |  fot. Grzegorz Wajda

Robert Lewandowski show! Reprezentant Polski poprowadził Bayern Monachium do kolejnego efektownego zwycięstwa. Bawarczycy we wtorkowy wieczór rozgromili 6:0 na wyjeździe Crvenę Zvezdę Belgrad, a cztery gole zdobył właśnie Lewandowski.

W roli zdecydowanego faworyta do wtorkowego meczu przystępowali goście z Monachium i od pierwszej minuty dominowali na boisku. W siódmej minucie prowadzenie dla Bayernu powinien uzyskać Robert Lewandowski, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy.

Borjan skapitulował jednak w 14. minucie. Szans na skuteczną interwencję nie dał mu Leon Goretzka, który popisał się ładnym strzałem głową po dośrodkowaniu Philippe Coutinho z rzutu wolnego.

W pierwszej połowie Bayern wypracował sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji, ale ostatecznie wynik nie uległ zmianie. Co prawda w 41. minucie do bramki Crvenej Zvezdy trafił Lewandowski, ale gol nie został uznany, bowiem wcześniej piłkę ręką zagrywał Thiago.

Siedem minut po przerwie sędzia podyktował rzut karny dla Bayernu za zagranie piłki ręką jednego z zawodników gospodarzy. Kilka chwil później jedenastkę wykorzystał Lewandowski.

W kolejnych minutach Bayern potwierdził swoją wyższość nad rywalem, a swoją kapitalną w tym sezonie formę zaprezentował Robert Lewandowski, który jeszcze trzy razy wpisał się na listę strzelców. Reprezentant Polski trafiał do siatki w 60., 64. i 67. minucie, a Bayern prowadził już 5:0.

Wynik spotkania na 6:0 w 89. minucie ustalił Corentin Tolisso, który wykorzystał podanie Ivana Perisicia.

Crvena Zvezda Belgrad – Bayern Monachium 0:6 (0:1)

0:1 Goretzka 14'
0:2 Lewandowski (k.) 53'
0:3 Lewandowski 50'
0:4 Lewandowski 64'
0:5 Lewandowski 67'
0:6 Tolisso 89'

Crvena Zvezda - Milunović

Crvena Zvezda: Borjan – Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić – Canas (61' Vulić), Petrović (76' Ivanić) – Vukanović, Marin, Garcia (69' Pankov) – Boakye

Bayern: Neuer – Pavard, Javi Martinez (68' Kimmich), Boateng, Davies – Thiago, Goretzka – Tolisso, Coutinho (61' Perisić), Coman – Lewandowski (77' Müller)