Lewandowski rozbił Schalke! Hat-trick polskiego supersnajpera

Robert Lewandowski

W ostatnim, sobotnim meczu drugiej kolejki Bundesligi, Bayern pokonał Schalke na Veltins Arena 3:0 (1:0). Wszystkie bramki dla Monachijczyków zdobył Robert Lewandowski. W koszulce Bayernu zadebiutowali Coutinho i Ivan Perisic.

Na inaugurację sezonu, obydwie drużyny zagrały na remis – spotkanie pomiędzy Schalke i Borussią Moenchengladbach zakończyło się wynikiem 0:0, natomiast Bayern zremisował z Herthą 2:2. Podczas gdy wyjściowa jedenastka gospodarzy została niezmieniona, to w układance Niko Kovaca doszło do jednej korekty – w kadrze meczowej nie pojawił się Thiago, a po raz pierwszy w wyjściowym składzie pojawił się nowy nabytek mistrzów Niemiec, Lucas Hernandez.

Bayern przeważał w pierwszych minutach spotkania, ale na pierwszą dobrą okazję goście musieli poczekać do 17. minuty – Kimmich dośrodkował piłkę w pole karne z rzutu rożnego, Lewandowski oddał silny strzał głową, ale dobrą interwencją popisał się Nubel. Trzy minuty później Kenny sfaulował Comana w polu karnym, a jedenastkę, strzałem w lewy dolny róg bramki, na bramkę zamienił Robert Lewandowski

Gospodarze mogli wyrównać w 29. minucie – Mascarell oddał silne uderzenie z dystansu, lecz piłka minimalnie minęła prawy słupek. Schalke zaczęło nabierać wiatru w żagle pod koniec pierwszej części spotkania, ale nie potrafiło oddać groźnego strzału.

Dobrą akcje rozegrali natomiast piłkarze Die Roten – Coman podał podcinką piłkę do znajdującego się w szesnastce Tolisso, Francuz obrócił się i oddał uderzenie z powietrza, ale minimalnie spudłował posyłając futbolówkę obok prawego słupka.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania, po raz drugi na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski. Polak oddał piękny strzał z rzutu wolnego z około 22 metra, trafiając nad murem w lewe okienko, pozostawiając bez szans na obronę bramkarza Schalke. W 64. minucie, Caligiuri centrował z rzutu rożnego na głowę Nastasicia, ale Serb główkował jednak tuż nad poprzeczką.

Kapitan reprezentacji Polski skompletował hat-tricka na kwadrans przed końcem spotkania – Coman miał sporo wolnego miejsca na prawej flance i dograł piłkę do Lewandowskiego, a ten przyjęciem piłki ograł Sane, wszedł w pole karne i oddał celny strzał w prawy dolny róg bramki. Bayern mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie w końcówce meczu, ale najpierw mocny strzał Alaby obronił Nubel, a później Tolisso uderzył minimalnie nad bramką.

Schalke w przyszłym tygodniu raz jeszcze zagra na Veltins Arena, rywalem podopiecznych Davida Wagnera będzie Hertha Berlin. Z kolei Bawarczyków również czeka mecz na własnym podwórku – zmierzą się z drużyną FSV Mainz.

Schalke – Bayern 0:3 (0:1)

0:1 Lewandowski (k.) 20′
0:2 Lewandowski 50′
0:3 Lewandowski 75′

Schalke: Nubel – Oczipka, Nastasic, Stambouli, Kenny – Mascarell (59′ Sane), McKennie – Raman (51′ Kutucu), Caligiuri – Harit (86′ Mercan), Burgstaller

Bayern: Neuer – Alaba, Sule, Hernandez (77′ Martinez), Pavard – Kimmich, Tolisso, Muller (57′ Coutinho) – Coman, Lewandowski, Gnabry (57′ Gnabry)