LE: Eintracht rozbił Szachtar

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Eintracht Frankfurt nie dał szans Szachtarowi Donieck w rewanżowym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europy. Reprezentant niemieckiej Bundesligi wygrał pewnie 4:1 i zameldował się w kolejnej rundzie.

Po pierwszym spotkaniu w nieco lepszej sytuacji był Eintracht, bowiem mecz na Ukrainie zakończył się remisem 2:2. Rewanż również bardzo dobrze ułożył się dla jedenastki z Frankfurtu, która objęła prowadzenie w 23. minucie. Po płaskim dośrodkowaniu Danny’ego Da Costy z prawej strony boiska, mocnym uderzeniem bramkarzowi gości szans nie dał Luka Jović.

Trzy minuty później prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy za zagranie piłki ręką przez Matvijenkę. Jedenastkę po kilku chwilach wykorzystał Sebastien Haller.

W 63. minucie Szachtar zdobył kontaktowego gola, odzyskując nadzieję na odrobienie strat. Po podaniu Ismaily’ego, bramkarza Eintrachtu pokonał Junior Moraes.

Eintracht w kolejnych minutach potwierdził jednak swoją wyższość nad rywalem. W 80. minucie trzeciego gola zdobył Haller, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, po kontrataku drużyny.

Osiem minut później było już 4:1. Wynik spotkania mocnym uderzeniem sprzed pola karnego ustalił Ante Rebić.

Eintracht Frankfurt – Szachtar Donieck 4:1 (2:0)