LE: Eintracht rozbił Szachtar

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  21.02.2019 20:51

Liga Europejska  |  Liga Europejska

Eintracht Frankfurt nie dał szans Szachtarowi Donieck w rewanżowym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europy. Reprezentant niemieckiej Bundesligi wygrał pewnie 4:1 i zameldował się w kolejnej rundzie.

Po pierwszym spotkaniu w nieco lepszej sytuacji był Eintracht, bowiem mecz na Ukrainie zakończył się remisem 2:2. Rewanż również bardzo dobrze ułożył się dla jedenastki z Frankfurtu, która objęła prowadzenie w 23. minucie. Po płaskim dośrodkowaniu Danny'ego Da Costy z prawej strony boiska, mocnym uderzeniem bramkarzowi gości szans nie dał Luka Jović.

Trzy minuty później prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy za zagranie piłki ręką przez Matvijenkę. Jedenastkę po kilku chwilach wykorzystał Sebastien Haller.

W 63. minucie Szachtar zdobył kontaktowego gola, odzyskując nadzieję na odrobienie strat. Po podaniu Ismaily'ego, bramkarza Eintrachtu pokonał Junior Moraes.

Eintracht w kolejnych minutach potwierdził jednak swoją wyższość nad rywalem. W 80. minucie trzeciego gola zdobył Haller, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, po kontrataku drużyny.

Osiem minut później było już 4:1. Wynik spotkania mocnym uderzeniem sprzed pola karnego ustalił Ante Rebić.

Eintracht Frankfurt – Szachtar Donieck 4:1 (2:0)

Szachtar - Matvijenko, Junior Moraes

Eintracht: Trapp – Da Costa, Abraham, N'Dicka, Hinteregger – Gacinović (90+1' De Guzman), Rode (73' Willems), Hasebe, Kostić – Haller, Jović (71' Rebić)

Szachtar: Pjatow – Butko (66' Bolbat), Chocolava, Matvijenko, Ismaily – Kowałenko (80' Kayode), Patrick – Marlos, Taison, Solomon (46' Maycon) – Junior Moraes

Komentarze | 5 komentarzy

Asgaard | 21.02.2019 20:53

nie spodziewalem sie ze tak latwo pojdzie. co prawda ogladalem Zenit ale wyglada na to ze problemow nie bylo

moden1 | 21.02.2019 21:07

Nie było wcale łatwo. Wynik nieco zakłamuje przebieg spotkania. Po kontaktowej bramce Szachtar przejął inicjatywę i przy większym szczęściu (dwie poprzeczki) mógł doprowadzić do wyrównania. Później już wyrachowanie Niemców zrobiło swoje i z zimną krwią zakończyli ten dwumecz. Mogliby dostać teraz kogoś teoretycznie słabszego, bo ostatnie co można o nich napisać to, że dostają słabszych rywali. Grupa bardzo silna, teraz dostali Szachtar.
W lato chyba już nic nie zostanie z ataku Eintrachtu. Jović trafi do topowego klubu to jest pewne. Rebić pewnie tym razem już znajdzie klub i nie będzie miał problemów, jak w tym roku (przerwa po MŚ, która mogła wpłynąć na brak transferu). No i ten o którym chyba mówi się najmniej, a jest kluczowym zawodnikiem, czyli Haller. IMO idealnie pasuje do Borussii. Świetny napastnik, praktycznie kompletny, nie tylko strzela, ale również notuje dużo asyst. W ogóle nie odczuł przeskoku z Eredivisie i coś czuję, że w lepszym klubie może wejść na jeszcze wyższy poziom.

btw Salzburg ładnie przejechał się po Belgach. Czyżby kolejna świetna kampania w ich wykonaniu? Oj będzie oglądane Hoffenheim pod wodzą Marco Rose.

SGE1899 | 21.02.2019 21:27

Zwycięstwo zasłużone, ale chyba trochę za wysokie. Pierwsza połowa zdecydowanie dla nas. Druga... no właśnie. Jak Szachtar strzelił gola, totalnie się rozregulowaliśmy. Jeszcze te dwie poprzeczki. Przypomniał mi się mecz z Porto z 2014r. Ale się udało i czekamy jutro na losowanie.

FCHollywood | 21.02.2019 21:52

Wynik nie do końca oddaje to co się działo w tym spotkaniu. Ta druga połowa w wykonaniu drużyny z Ukrainy była imponująca, bo po pierwszej widziałem ich na straconej pozycji. Po przerwie walczyli, do tego Eintracht się gubił, co tylko ich napędzało. Właściwie do momentu bramki na 3:1, wtedy było po meczu i jeszcze sposób w jaki to Haller zrobił.

Joker | 21.02.2019 23:20

Jakby nie patrzeć to Eintracht w tej edycji LE u siebie zmiata wszystkich rywali... Zapakowali 4 sztuki Marsylii i Lazio, to czemu nie mieli poczęstować także 4 golami Shakhtara :)

I jak niemal zwykle tercet Haller, Jovic i Rebic nie zawiódł... Niesamowici są w tym sezonie... Eintracht z takim potencjałem w ofensywie i tym stylem gry może naprawdę daleko zajść...