Kolejna wygrana Bayernu, remis w Stuttgarcie

dodał: KMM  |  źródło: fussball.pl  |  15.09.2012 17:28
Bayern Monachium odniósł trzecie ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Bawarczycy pokonali na Allianz Arenie niewygodne dla siebie Mainz 3:1, a najpiękniejszą bramkę spotkania zdobył w doliczonym czasie Toni Kroos. Równocześnie w Stuttgarcie VfB bezbramkowo zremisował z Fortuną Düsseldorf.

Bayern wygrał dwa pierwsze mecze ligowe, strzelając dziewięć goli, dlatego kibice drużyny z Monachium spodziewali się kolejnych trzech punktów i obronienia pozycji lidera. Szczególnie że Bawarczycy na spotkanie z mającym dwie porażki na koncie Mainz zmobilizowali się bardzo mocno, bo przecież w poprzednim sezonie ugrali z FSV tylko jeden punkt.

Po raz kolejny w tym sezonie zespół Juppa Heynckesa musiał sobie jednak radzić bez Arjena Robbena, który nie znalazł się choćby na ławce rezerwowych. Na niej z początku zasiadł natomiast Javi Martinez. W drużynie gości zabrakło kontuzjowanych Eugena Polanskiego i Ivana Klasnicia.

Wcześniejsze słowa o ponadnormalnej determinacji Bayernu znalazły potwierdzenie już na samym początku spotkania. W drugiej minucie gry Philipp Lahm zagrał do Thomasa Müllera, ten podał wzdłuż linii bramkowej i znalazł przed bramką Mario Mandżukicia, a Chorwat strzałem z niewielkiej odległości dopełnił formalności, zdobywając najszybszą bramkę tego sezonu.

Nieco ponad dziesięć minut później było już 2:0. Z lewej strony boiska piłkę w pole karne wrzucił Holger Badstuber, z piłką minął się niewysoki Xherdan Shaqiri, ale głową w kierunku długiego słupka do siatki posłał ją Bastian Schweinsteiger. Defensywny pomocnik trafił już po raz drugi w tym sezonie.

Główką bramkarza Mainz mógł na początku drugiej połowy pokonać także Jerome Boateng, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Shaqiriego. W 58 minucie nastąpiła konsternacja na trybunach Allianz Areny, bowiem po faulu Dante na Julianie Baumgartlingerze sędzia podyktował rzut karny, który pewnym i mocnym strzałem na gola zamienił Adam Szalai.

Bayern przez długi czas nie mógł zdobyć trzeciej bramki, która potwierdziłaby wygraną. Bawarczykom przypieczętować zwycięstwo udało się dopiero w doliczonym czasie gry, gdy po pięknym dośrodkowaniu Javiego Martineza fantastycznym wolejem na listę strzelców wpisał się Toni Kroos. Monachijski zespół odniósł więc trzecią wygraną w trzecim spotkaniu.

Bayern Monachium – FSV Mainz 05 3:1 (2:0)
1:0 Mandżukić 2'
2:0
Schweinsteiger 13'
2:1 Szalai 59' (karny)
3:1 Kroos 90'+2

Stuttgart do trzeciej kolejki przystępował z myślą o wydostaniu się z ostatniego miejsca w tabeli. VfB przegrało dwa pierwsze spotkania, z kolei Fortuna nie doznała w nich porażki i na Mercedes-Benz-Arene przyjechała w niezłych nastrojach i z debiutującym w Bundeslidze kapitanem Andreasem Lambertzem.

Gospodarze w pierwszej części gry przeważali, ale nie potrafili wykorzystać swoich okazji, podobnie jak uderzający równie często gracze Fortuny. Strzał Tamasa Hajnala z piątej minuty został wybroniony, kwadrans później w odpowiedzi obok słupka strzelał Robbie Kruse, w bramkę w 30 minucie nie trafił również ponownie szukający szczęścia Hajnal. Przed przerwą nie powiodło się także dwóm innym piłkarzom gości: Daniemu Schahinowi i Oliverowi Finkowi.

Kwadrans po zmianie stron doskonałą okazję na objęcie prowadzenia zmarnowali goście. Schahin przedarł się w polu karnym i odegrał przed bramkę do Andrija Woronina, lecz Ukrainiec z dwóch metrów uderzył nad poprzeczkę. Chwilę później groźnie było po drugiej stronie boiska, gdy tuż obok słupka główkował Christian Gentner.

Jeszcze goręcej było w 66 minucie, gdy świetnie w polu karnym z piłką obrócił się Cacau, by następnie mocno uderzyć z kilku metrów, jednak fantastyczną paradą wykazał się golkiper Fortuny Fabian Giefer, który tylko dzięki znakomitemu refleksowi zdołał odbić piłkę. Spotkanie ostatecznie zakończyło się bezbramkowym remisem, drugim z rzędu dla Fortuny. Stuttgart cieszyć może się tylko i aż z pierwszego punktu w sezonie.

VfB Stuttgart – Fortuna Düsseldorf 0:0