Greuther Fürth wygrywa w Mainz

dodał: Mateusz Marchewka  |  źródło: fussball.pl  |  31.08.2012 22:24
W pierwszym meczu drugiej kolejki Bundesligi FSV Mainz uległo Greuther Fürth 0:1. Beniaminek zdobył tym samym pierwsze punkty w historii występów w najwyższej klasie rozgrywkowej. Historycznego gola zdobył w 67. minucie Felix Klaus. W 80 minucie na boisku pojawił się reprezentant Polski Eugen Polanski.

Pierwsza część spotkania nie była wielkim widowiskiem – padły w niej zaledwie dwa celne strzały, obydwa autorstwa gospodarzy. W 14. minucie po podaniu Elkina Soto w dobrej sytuacji znalazł się Adam Szalai, ale jego mocny strzał lewą nogą w dobrym stylu wybronił Max Grün. Na kolejną składną akcje kibice czekali aż do 35 minuty, kiedy to po wymianie podań w środku pola na zaskakujący strzał z dystansu zdecydował się Andreas Ivanschvitz. Uderzenie Austriaka leciało jednak w sam środek bramki i golkiper gości nie miał najmniejszych problemów ze złapaniem futbolówki. Jedynym zawodnikiem, który dbał o to, aby fani nie zasnęli na trybunach był Eric Maxim Choupo-Moting, który co raz próbował zaskoczyć defensywę rywali jakimś niekonwencjonalnym zagraniem, ale bez wsparcia kolegów nie był w stanie wiele zrobić.

W drugiej połowie 23-letni Kameruńczyk dalej próbował rozruszać partnerów z zespołu, oraz wyprowadzić swój klub na prowadzenie i trzeba przyznać, że w 51. minucie był tego całkiem blisko. Jego strzał głową z około 11 metrów przeleciał tuż nad poprzeczką bramki gości. Nieoczekiwanie wynik meczu w otworzyli zawodnicy Greuther Fürth, którzy 65. minucie oddali pierwszy celny strzał i od razu zdobyli gola. Na listę strzelców wpisał się skrzydłowy Felix Klaus, który po dobrym podaniu Ilira Azemiego wykorzystał błąd defensywy gospodarzy i mocnym strzałem lewą nogą umieścił piłkę w lewym dolnym rogu bramki Christiana Wetklo. Gospodarze starali się odwrócić losy spotkania i uratować przynajmniej remis, ale żaden z oddanych strzałów nie był na tyle precyzyjny, aby mógł zagrozić bramce Fürth. W ostatnich sekundach doliczonego czasu gry gospodarze wykonywali jeszcze rzut rożny, ale i ten stały fragment gry nie przyniósł im bramki. Chwilę później arbiter zakończył spotkanie.

FSV Mainz 05 – Greuther Fürth 0 1: (0:0)