Niemoc Newcastle United trwa

Piłkarze West Bromwich Albion
Piłkarze West Bromwich Albion PressFocus

West Bromwich Albion w ramach Premier League zremisowało u siebie z Newcastle United 0:0. Tym samym goście nie zanotowali ani jednej wiktorii w lidze już od 6 lutego. Tak naprawdę żadna ze stron nie może być zadowolona z tego podziału oczek, ponieważ jedni i drudzy rywalizują o utrzymanie. Obecnie gospodarze są na przedostatnim miejscu. Natomiast rywale zajmują 16. lokatę i mają jedynie cztery oczka przewagi nad strefą spadkową. Dla Kamila Grosickiego (West Bromwich Albion) zabrakło miejsca nawet w kadrze meczowej.

Gospodarze oraz goście walczą o utrzymanie w Premier League. Spodziewaliśmy się zatem spotkania, w którym obie strony będą dążyły do zanotowania zwycięstwa…

Pierwsza połowa była natomiast rozczarowująca. Brakowało bowiem dogodnych sytuacji zarówno pod bramką West Bromwich Albion, jak i Newcastle United. Najgroźniejszą okazję stworzyli sobie gospodarze w 37. minucie. Na bramkę Srok głową uderzał Mbaye Diagne, ale w porę interweniował Martin Dubravka i beniaminek miał po tej sytuacji tylko rzut rożny.

Druga odsłona niedzielnego spotkania mogła rozpocząć się zdecydowanie lepiej dla gospodarzy. Znakomitej sytuacji nie wykorzystał jednak Matt Phillips, który fatalnie przestrzelił z kilku metrów. W 62. minucie kolejną okazję miał Digne. Piłkarz West Bromwich Albion znowu uderzył jednak obok bramki i cały czas mieliśmy bezbramkowy remis.

Kilka minut potem szansę mieli goście. W polu karnym rywali miejsce na uderzenie znalazł sobie Joelinton. Jego strzał był jednak zbyt słaby, aby golkiper beniaminka nie poradził sobie z tą próbą. Więcej dogodnych sytuacji już nie było i oba kluby zdobyły po jednym oczku.

W następnej kolejce West Bromwich Albion zagra na wyjeździe z Crystal Palace. Tymczasem piłkarze Newcastle United podejmą Aston Villę.