Przełamanie Angers, efektowna przewrotka Laborde’a

Piłkarze Montpellier
Piłkarze Montpellier PressFocus

Angers SCO wygrało w Ligue 1 z Dijon FCO 3:0 (1:0). Dla gospodarzy to pierwsza wiktoria w rozgrywkach ligowych od 3 marca 2021 roku. W innych meczach tej kolejki triumfowali też zawodnicy Nimes Olympique, OGC Nice i HSC Montpellier (ozdobą spotkania z RC Strasbourg była piękna przewrotka autorstwa Gaetana Laborde’a).

Angers SCO – Dijon FCO

Angers SCO objęło prowadzenie w starciu z Dijon FCO już w siódmej minucie. Wówczas bramkarz przyjezdnych został pokonany sprytnym strzałem Angelo Fulginiego. Druga połowa rozpoczęła się praktycznie tak samo, jak pierwsza, czyli od bramki dla gospodarzy. Tym razem na listę strzelców wpisał się Farid El Melali, który wykorzystał sytuację sam na sam.

Pod koniec podstawowego czasu gry wynik spotkania na 3:0 dla Angers SCO ustalił natomiast Lois Diony. Gospodarze wygrali pierwszy mecz po ponad dwóch miesiącach. Goście już jakiś czas temu stracili szanse na utrzymanie w Ligue 1.

FC Metz – Nimes Olympique

Gracze FC Metz do przerwy remisowali z Nimes Olympique 0:0. Najgroźniejszą sytuację w czasie pierwszej połowy mieli goście. W siódmej minucie próbował Andres Cubas, lecz na posterunku był Alexandre Oukidja, który zapobiegł utracie gola.

Po godzinie gry goście prowadzili 1:0. Matthieu Udol został ograny przez Niclasa Eliassona, a całą akcję sfinalizował Lamine Fomba. Kilka minut potem było 2:0, bo rzutu karnego nie zmarnował Renaud Ripart. W końcówce gospodarze popełnili kilka błędów przy wyprowadzaniu piłki od własnej bramki. Futbolówkę przejął Zinedine Ferhat, a następnie strzelił trzeciego gola dla swojego klubu.

OGC Nice – Stade Brestois

OGC Nice musiało odrabiać straty od czwartej minuty. Gola dla Stade Brestois głową zdobył Steve Mounie, któremu asystował z lewej strony pola karnego Romain Perraud. Do przerwy zobaczyliśmy jeszcze dwa gole. Najpierw wyrównał pewnym uderzeniem pod poprzeczkę Rony Lopes. Ostatnie słowo należało do gości. Dokładną wrzutką popisał się Romain Faivre, a po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Mounie.

Siedem minut po zmianie stron sytuacja gospodarzy stała się jeszcze bardziej skomplikowana. Czerwony kartonik zobaczył bowiem Pierre Lees Melou i gospodarze musieli grać w dziesięciu… Gracze tego klubu byli jednak w stanie powalczyć o korzystny wynik. W 61. minucie Alexis Claude Maurice przytomnie wycofał do lepiej ustawionego kolegi, a precyzyjnie przymierzył Hichem Boudaoui.

Decydująca o losach spotkania akcja miała miejsce w 89. minucie. Wtedy to w pole karne rywali wdarł się Claude Maurice, który następnie zagrał wzdłuż linii bramkowej. Z jego podania skorzystał Hassane Kamara i gospodarze pokonali przyjezdnych 3:2.

RC Strasbourg – HSC Montpellier

Na pierwsze trafienie na stadionie RC Strasbourg czekaliśmy do 36. minuty. HSC Montpellier miało rzut rożny, piłkę celnie z kornera wrzucił Solomon Sambia, a bramkę dla przyjezdnych zdobył Gaetan Laborde.

Przyjezdni poszli za ciosem. W przeciągu kilku minut po zmianie stron zdobyli dwa kolejne gole. Najpierw Vitorino Hilton uruchomił długim podaniem Andy’ego Delorta, a ten popisał się technicznym uderzeniem nad bramkarzem rywali. Kilka chwil potem gola efektowną przewrotką strzelił zaś Laborde.

Gospodarze nieco zmniejszyli straty w 69. minucie, bo gola w zamieszaniu pod bramką rywali zdobył Ludovic Ajorque. W doliczonym czasie gry Sanjin Prcić asystował przy atomowym trafieniu Kevina Zohiego. Gospodarze nie zdążyli jednak doprowadzić do stanu remisowego i finalnie przegrali z HSC Montpellier 2:3.