Czarna seria Montpellier, Zieloni z przełamaniem

Piłkarze Montpellier
Piłkarze Montpellier PressFocus

W Ligue 1 HSC Montpellier przegrało na swoim terenie z AS Saint-Etienne 1:2 (1:1). Dla gospodarzy to już piąty kolejny mecz bez wygranej. HSC Montpellier czeka na następne zwycięstwo w Ligue 1 od 21 marca 2021 roku. Goście wygrali zaś po dwóch kolejnych porażkach.

HSC Montpellier błyskawicznie objęło prowadzenie w niedzielnym meczu Ligue 1. Już w szóstej minucie dośrodkowanie Florenta Molleta na gola zamienił Andy Delort.

Zieloni odpowiedzieli dziesięć minut potem. Denis Bouanga zagrał piłkę wzdłuż linii bramkowej, a gola z najbliższej odległości zdobył Romain Hamouma. W 28. minucie chrapkę na drugie trafienie miał Delort. Piłka po jego uderzeniu odbiła się jeszcze od jednego z rywali i opuściła plac gry.

AS Saint-Etienne nie zamierzało zaś spoczywać na laurach. Po przerwie Mahdi Camara przytomnie wycofał piłkę do lepiej ustawionego kolegi, a problemów z pokonaniem golkipera rywali nie miał Mathieu Debuchy.

Ostatecznie wynik tego niedzielnego starcia już się nie zmienił i HSC Montpellier przegrało z przyjezdnymi 1:2. W tym momencie gospodarze są na ósmym miejscu w Ligue 1 (47 oczek). Z kolei goście zajmują 12. lokatę (42 punkty).