Koniec spekulacji w sprawie Kierana Tierneya. Podpisał kontrakt

Kieran Tierney
Kieran Tierney PressFocus

Arsenal zdecydował się na podpisanie nowej umowy z Kieranem Tierneyem. Gwiazdor reprezentacji Szkocji i były gracz Celticu ma zostać na The Emirates do lata 2026 roku.

  • Kieran Tierney to udany nabytek Arsenalu. Szkot przeniósł się do Arsenalu przed dwoma laty.
  • Lewy defensor wiąże swoją przyszłość z Kanonierami i nie zamierza zmieniać pracodawcy.
  • Spekuluje się, że zawodnik otrzymał od klubu podwyżkę swojego wynagrodzenia.

Tierney liczy na uniknięcie kontuzji

24-letni lewy defensor przeniósł się do angielskiej Premier League w 2019 roku. Działacze Arsenalu zapłacili za niego wówczas Celticowi 25 milionów euro.

Kieran Tierney stał się ważnym ogniwem w składzie menedżera Mikela Artety, mimo że jego rozwój w angielskiej Premier League ograniczyły w dużym stopniu kontuzje. Gdy Szkot jednak jednak zdrowy, na ogół łapie się do wyjściowego składu.

24-latek ma za sobą występy na Euro 2020. Szkocja nie przebrnęła fazy grupowej. Łącznie dla Arsenalu zagrał jak dotąd w 62 meczach. Pomógł drużynie w wygraniu rozgrywek FA Cup w swoim pierwszym sezonie.

Tierney podkreślił w rozmowie z oficjalną stroną klubu, że nie ma najmniejszego zamiaru ruszać się z Londynu. Arsenal spełnia jego oczekiwania pod względem ambicji sportowych. Jego celem na nadchodzący sezon jest zachowanie miejsca w wyjściowym składzie i uniknięcie kolejnych kontuzji.

Czytaj także: Wściekły Bale przerwał wywiad, gdy zadano mu jedno pytanie

Komentarze