Juventus próbował latem zastąpić Szczęsnego gwiazdą PSG?

Włosie media donoszą, że Juventus próbował latem sprowadzić do Turynu Gianluigiego Donnarummę, który miałby zastąpić Wojciecha Szczęsnego. Stara Dama ostatecznie nie osiągnęła jednak porozumienia z PSG.

Wojciech Szczęsny
Obserwuj nas w
IMAGO / AFLOSPORT Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
  • Szczęsny popełnia błędy w bramce Juventusu
  • Juventus próbował latem pozyskać Donnarummę
  • Stara Dama nie osiągnęła porozumienia z PSG

Juventus chciał sprowadzić Donnarummę na miejsce Szczęsnego

Wojciech Szczęsny nie zaliczył dobrego występu w sobotnim meczu Juventusu z Sassuolo przegranym przez Bianconerich 2:4, popełniając wiele błędów i przyczyniając się tym samym pierwszej porażki klubu w nowym sezonie.

Massimiliano Allegri potwierdził w poniedziałek, że Szczęsny nadal jest bramkarzem pierwszego składu Juventusu, ale podkreślił też zalety rezerwowego Mattii Perina. Włoskie media uważają, że szkoleniowiec chciał zasugerować możliwe zmiany na tej pozycji w przyszłości.

Tymczasem Tuttomercatoweb informuje, że Juventus próbował latem pozyskać Donnarummę z PSG, który miałby zastąpić reprezentanta Polski. Bianconeri chcieli wykorzystać zainteresowanie Francuzów Dusanem Vlahoviciem, ale z transferu nic nie wyszło.

Po pierwsze, Juventus uważał, że Vlahović jest wart więcej niż Donnarumma, z czym paryżanie się nie zgadzali, a po drugie, pensja byłego zawodnika Milanu wynosi około 12 milionów euro netto za sezon, co z pewnością stanowiłoby problem dla Bianconerich.

Zobacz również: Inter stracił napastnika na kilka tygodni. Poważny uraz

Komentarze