Bayern negocjuje z napastnikiem Ajaksu

Sebastien Haller
Pressfocus Na zdjęciu: Sebastien Haller

Robert Lewandowski wciąż nie ma pewności czy następny sezon również rozpocznie w Bayernie. Czas ucieka i FC Barcelona planuje to wykorzystać. Bawarczycy powoli rozglądają się za następcami “Lewego”. Według Christiana Falka z Bilda, mistrzowie Niemiec są zainteresowani Sebastienem Hallerem.

  • Sebastien Haller na radarze Bayernu Monachium
  • Bawarczycy szukają potencjalnych zastępców Lewandowskiego
  • Polak latem może opuścić Niemcy na rzecz przenosin do FC Barcelony

Haller następcą Lewandowskiego?

Sebastien Haller notuje świetny sezon. Jesienią zadebiutował w Lidze Mistrzów. Dopóki Ajax brał udział w rozgrywkach, 27-latek deptał po piętach Robertowi Lewandowskiemu pod względem ilości strzelonych goli. Dotychczas rozegrał łącznie 39 meczów, w których zdobył 33 gole i dziewięć asyst.

Nic dziwnego, że jego osoba zaczęła wzbudzać coraz większe zainteresowanie na rynku transferowym. Jak przekazał Christian Falk, Bayern rozpoczął właśnie negocjacje z otoczeniem napastnika. W tych rozmowach może być drugie dno. Wszystko przez brak postępów odnośnie nowej umowy. Co więcej, Polak od dłuższego czasu łączony jest z transferem do FC Barcelony.

“Lewy” jako pierwszy opuścił mistrzowską fetę po Der Klassiker, zarówno na boisku i później na specjalnej imprezie w restauracji. Takie zachowanie może wskazywać na niezadowolenie 33-latka z obecnego zamieszania. Działacze dalej robią dobrą minę do złej gry, a rozmów nad nowym kontraktem jak nie było, tak nie ma.

– “FC Bayern wyraził zainteresowanie Sebastienem Hallerem (27-lat) z Ajaksu Amsterdam i skontaktował się z jego otoczeniem” – przekazał Christian Falk.

Falk jest dobrze poinformowany, jeżeli chodzi o wieści dotyczące Bayernu. Stąd też te doniesienia powinny być prawdziwe. Bawarczycy oczekują za Lewandowskiego, co najmniej 40 mln euro.

Taka kwota wystarczyłaby na wykup Hallera z Ajaksu. Do tego reprezentant WKS posturą przypomina superstrzelca Bundesligi i również zapewnia sporą ilość strzelonych bramek na sezon. Na korzyść tego transferu działa jeszcze znajomość niemieckiej piłki przez Hallera. Snajper w przeszłości zdobył przecież Puchar Niemiec z ekipą Eintrachtu Frankfurt.

Czytaj więcej: Ligowe mrożenie rozsądku | Dwugłos Tetryków

Komentarze