Venezia FC – Juventus FC: niespodzianka w Serie A, grał Szczęsny [WIDEO]

Wojciech Szczęsny
PressFocus Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny

Venezia FC w Serie A niespodziewanie zremisowała u siebie z Juventusem FC 1:1 (0:1). Wojciech Szczęsny rozegrał całe spotkanie w szeregach Starej Damy.

• Dla gości trafił Alvaro Morata. Po przerwie wyrównał pięknym strzałem Mattia Aramu
  • Venezia zrehabilitowała się po trzech porażkach z kolei
  • Stara Dama jest na szóstej lokacie. Beniaminek zajmuje 16. miejsce

Juventus znowu zawiódł

W spotkaniu Venezia FCJuventus FC bardzo długo utrzymywał się wynik remisowy. Dopiero w 31. minucie Stara Dama znalazła sposób na rozmontowanie defensywy gospodarzy. W pole karne Venezii piłkę dośrodkował Luca Pellegrini, a akcję sprytnym strzałem wykończył Alvaro Morata.

Więcej goli do przerwy nie padło. Szczęsny zachował czyste konto, a ekipa z Turynu skromnie prowadziła na terenie beniaminka jednym trafieniem.

Zmieniło się to w 55. minucie. Ridgeciano Haps zagrał do lepiej ustawionego kolegi, a potężnym i zarazem precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Mattia Aramu.

Stara Dama dążyła do zdobycia gola na wagę kompletu punktów. W 71. minucie beniaminek popełnił błąd w czasie wyprowadzania piłki od swojej bramki. Okazję miał Kaio Jorge, ale uderzył niecelnie.

Kilkadziesiąt sekund potem w polu karnym Venezii padł Morata. Sędzia nie zdecydował się jednak na podyktowanie „jedenastki”.

Do ostatniego gwizdka sędziego nie padły już żadne bramki i beniaminek niespodziewanie zatrzymał na swoim terenie Starą Damę.