Słaby występ Piotra Zielińskiego w hicie Serie A

Piotr Zieliński
PressFocus Na zdjęciu: Piotr Zieliński

W niedzielny wieczór w hicie Serie A Lazio podejmowało na Stadio Olimpico w Rzymie Napoli. W drużynie gości od pierwszej minuty wystąpił Piotr Zieliński, który jednak tego wieczoru nie może uznać za udany. Po bardzo przeciętnym występie Polak już w 57. minucie opuścił plac gry.

• Słaby występ Zielińskiego w meczu z Lazio
  • Polak został zmieniony już w 57. minucie spotkania
  • Dziennikarze zwrócili uwagę na gorszą dyspozycję fizyczną reprezentanta Polski

Reprezentant Polski sprawiał wrażenie zmęczonego po meczu z Barceloną

Napoli odniosło bardzo ważne zwycięstwo w tym spotkaniu. Azzurri pokonali Lazio 2:1 po bardzo emocjonującej końcówce. W drugiej połowie wynik otworzył Lorenzo Insigne dając przyjezdnym prowadzenie. Gdy w 88. minucie wyrównał Pedro wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, ale w doliczonym czasie gry wynik ustalił Fabian Ruiz. Dzięki zwycięstwu Napoli awansowało na pierwsze miejsce w tabeli Serie A.

Piotrek Zieliński nie będzie jednak wspominał dobrze tego spotkania. Po opuszczeniu boiska już w 57. minucie nie zebrał też dobrych ocen za to spotkanie. “Kilka dobrych pomysłów, ładny strzał, ale potem zabrakło sił, dlatego Spelletti zdecydował się na zmianę” – napisali dziennikarze La Gazzetta dello Sport dając Polakowi ocenę 6 w dziesięciostopniowej skali. Na ładny strzał reprezentanta Polski zwróciła uwagę też La Repubblica, ale w zasadzie to tyle, jeśli chodzi o występ Zielińskiego. Pomocnik tak samo, jak w przypadku dziennika z Mediolanu otrzymał notę 6.

“Robił swoje, ale niczym się nie wyróżnił” – czytamy w ocenie włoskiego Eurosport, który przyznał Zielińskiemu ocenę 5,5. “Oddał dobry strzał, ale potem zniknął. W drugiej połowie popełnił wiele błędów, dlatego trener zdecydował się na zmianę” – dodano.

Dziennikarze zwrócili uwagę, że Piotr Zieliński mógł odczuwać zmęczenie po czwartkowym meczu Ligi Europy z Barceloną. Ich zdaniem Polak był wolniejszy, nie grał agresywnie i nie ustrzegł się wielu błędów.

Sytuacja w tabeli Serie A zrobiła się bardzo ciekawa. Napoli i Milan mają po 57 punktów, a trzeci Inter traci zaledwie dwa oczka do liderującej dwójki mając przy tym jedno spotkanie rozegrane mniej.