Serie A: Reca z asystą. Koszmar Venezii i niebywały gol Cuadrado – podsumowanie 16. kolejki

Massimiliano Allegri i Juan Cuadrado
Pressfocus Na zdjęciu: Massimiliano Allegri i Juan Cuadrado

W niedzielę na włoskich boiskach działo się naprawdę sporo. Po południem padło łącznie aż 20 goli. Arkadiusz Reca zaliczył asystę w starciu Spezii z Sassuolo (2:2). Tymczasem Venezia roztrwoniła trzybramkową przewagę i ostatecznie uległa Hellas w samej końcówce (3:4). Natomiast Juventus odniósł cenne zwycięstwo nad Genoą po niecodziennym trafieniu Cuadrado z rzutu rożnego i golu Paulo Dybali w końcówce (2:0).

Dobry mecz Recy, widowiskowy pojedynek w Wenecji i skromny triumf Juve

Arkadiusz Reca w połowie listopada wrócił po kontuzji. Polak najgorszy okres ma już za sobą i teraz robi wszystko, aby odzyskać uznanie w oczach trenera. Defensorowi idzie całkiem nieźle. W niedzielę zaliczył asystę przy pierwszym trafieniu Spezii. Co prawda, tegoroczny beniaminek nie zdołał urwać kompletu punków, ale zdobył cenne oczko, które może okazać się później na wagę złota podczas walki o utrzymanie.

Całkiem sporo działo się w Wenecji, gdzie inny beniaminek prowadził już nawet trzema bramkami. Po przerwie zaczął się jednak koszmar gospodarzy. Hellas z Pawłem Dawidowiczem w składzie, zaczęło odrabiać straty. Ekipa z Werony robiła to na tyle skutecznie, że w samej końcówce powaliła przeciwników na kolana, kiedy Simeone popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu.

Tymczasem Juventus awansował na szóstą lokatę, po tym jak wygrał z Genoą. Szewczenko może mówić o fatalnym starcie w nowym klubie. Od legendy Serie A wymagano walki o utrzymanie, ale na ten moment zespół nie zaprezentował niczego szczególnego pod dowództwem Ukraińca. Z kolei Stara Dama wywalczyła cenny komplet punktów, który pozwolił na zbliżenie się do czołówki. Na uznanie zasługuje bramka strzelona przez Cuadrado. Kolumbijczyk trafił do siatki prosto z rzutu rożnego. Ostateczny rezultat w końcówce ustalił natomiast Paulo Dybala.