Brak przełamania, kłopoty Sampdorii, klęska Romy: podsumowanie niedzielnych spotkań Serie A

Łukasz Skorupski
PressFocus Na zdjęciu: Łukasz Skorupski

Wyniki 5. kolejki Serie A. Spezia w „polskim meczu” zremisowała z Bologną 2:2. Na murawie zameldowało się aż czterech naszych rodaków. Gospodarze nie zanotowali zatem wiktorii od 14 sierpnia. Z kolei goście wciąż czekają na pierwszy triumf w tym sezonie Serie A. W innym spotkaniu Verona ograła Sampdorię 2:1. Ekipa z Genui aktualnie jest w strefie spadkowej. W ostatniej niedzielnej konfrontacji Udinese wysoko wygrało z Romą 4:0. Poniżej prezentujemy rezultaty i strzelców ze wszystkich potyczek.

“Polski mecz” na remis, emocje w Weronie, bezradni rzymianie

O 12:30 Cremonese rozpoczęło spotkanie z Sassuolo. Finalnie obie ekipy nie były w stanie znaleźć recepty na defensywę rywali i niedzielna potyczka zakończyła się remisem 0:0. W szeregach gospodarzy tylko rezerwowym golkiperem był Dorian Ciężkowski. Potem Spezia podejmowała Bolognę. W szeregach gospodarzy od pierwszej minuty grali Bartłomiej Drągowski, Jakub Kiwior oraz Arkadiusz Reca. Bramki gości bronił zaś Łukasz Skorupski. Po emocjonującym spotkaniu ostatecznie było 2:2.

Verona rywalizowała z Sampdorią. W ekipie gospodarzy w pierwszym składzie zameldował się Paweł Dawidowicz (zmieniony potem w 46. minucie). Na prawej obronie Sampy mecz rozpoczął zaś Bartosz Bereszyński. Po ostatnim gwizdku sędziego cieszyć mogli się piłkarze Verony, którzy triumfowali 2:1. Bereszyński spędził na murawie 72. minuty. Udinese grało z Romą. Nicola Zalewski wszedł na plac gry w 65. minucie. Wtedy to gospodarze prowadzili już dwoma trafieniami. Ostatecznie ekipa z Udine triumfowała z rzymianami aż 4:0.

Wyniki 5. kolejki

Cremonese – Sassuolo 0:0

Spezia – Bologna 2:2 (1:1)

Simone Bastoni (45+2′), Jerdy Schouten (54′ – gol samobójczy) – Marko Arnautović (6′, 64′)

Verona – Sampdoria 2:1 (2:1)

Emil Audero (44′ – gol samobójczy), Josh Doig (45+3′) – Francesco Caputo (40′)

Udinese – Roma 4:0 (1:0)

Destiny Udogie (5′), Lazar Samardzić (57′), Roberto Pereyra (75′), Sandi Lovrić (82′)