Serie A: dobra dyspozycja Torino, cztery trafienia w Wenecji, nowy lider [WIDEO]

gracze Torino
PressFocus Na zdjęciu: gracze Torino

Wyniki 34. kolejki Serie A. Gracze Torino pokonali Spezię 2:1. Tym samym turyńczycy nie zanotowali porażki w czwartym kolejnym meczu. W innych spotkaniach Venezia przegrała z Atalantą 1:3, a Inter pokonał Romę 3:1 (mediolańczycy awansowali na pierwsze miejsce w tabeli). W czwartej potyczce Sampdoria zremisowała na wyjeździe z Veroną 1:1. Prezentujemy rezultaty i strzelców goli wszystkich spotkań.

Wygrane Torino, Atalanty i Interu

W pierwszej potyczce Torino podejmowało Spezię. Turyńczycy potwierdzili, że są w niezłej formie i szybko objęli prowadzenie. Gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń i finalnie triumfowali 2:1. Karol Linetty przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych gospodarzy. Po stronie gości 90 minut zanotował Jakub Kiwior. W meczu Venezia – Atalanta nie było niespodzianki, a goście triumfowali 3:1.

W hicie Inter pokonał Romę 3:1. Gole dla klubu z San Siro zdobyli Denzel Dumfries, Marcelo Brozović i Lautaro Martinez. Honorową bramkę dla gości strzelił zaś Henrich Mychitarian, który huknął z kilkunastu metrów. Nicola Zalewski (Roma) grał przez 78 minut.

Na koniec sobotnich zmagań Sampdoria rywalizowała na wyjeździe z Veroną. Ekipa z Genui zremisowała 1:1. W szeregach gości całe spotkanie rozegrał Bartosz Bereszyński. Paweł Dawidowicz (Verona) jest kontuzjowany. Jego klubowy kolega Mateusz Praszelik był tylko rezerwowym.