Serie A: trzy gole w Turynie, hat-trick, zacięta końcówka w meczu Lazio – Napoli – podsumowanie 27. kolejki [WIDEO]

Andrea Belotti
PressFocus Na zdjęciu: Andrea Belotti

Wyniki 27. kolejki Serie A. W niedzielę 27 lutego 2022 roku odbyły się cztery spotkania. Na początek Torino przegrało z Cagliari 1:2. Później Verona wygrała z Venezią 3:1 (wszystkie gole zdobył Giovanni Simeone), a Spezia okazała się słabsza od Romy (0:1). W ostatniej konfrontacji Lazio przegrało z Napoli 1:2. Goście prowadzili do 88. minuty. Wtedy to pięknym strzałem wyrównał Pedro. Gola na wagę triumfu zdobył zaś w doliczonym czasie gry Fabian Ruiz. Piotr Zieliński został zmieniony w 57. minucie. Prezentujemy wyniki i strzelców goli wszystkich niedzielnych spotkań.

Torino bez punktów, świetny mecz Simeone, wielkie emocje w hicie

W pierwszym niedzielnym meczu Torino FC grało z Cagliari Calcio. Ekipa z Sardynii pokonała rywali 2:1. Karol Linetty przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych gospodarzy. Sebastian Walukiewicz (Cagliari) jest kontuzjowany. Później Verona rywalizowała z Venezią. Do przerwy nie zobaczyliśmy ani jednego gola. Po zmianie stron koncert dał Giovanni Simeone, który strzelił trzy bramki. Finalnie gospodarze triumfowali 3:1. Paweł Dawidowicz i Mateusz Praszelik (Verona) są kontuzjowani.

W trzecim spotkaniu Spezia rywalizowała z Romą. Na murawie od początku pojawiło się trzech Polaków. W szeregach Spezii byli to Arkadiusz Reca oraz Jakub Kiwior. W ekipie z Rzymu okazję od Jose Mourinho otrzymał zaś Nicola Zalewski, który zagrał w sumie 80 minut. Ostatecznie Roma skromnie triumfowała 1:0. Gola z karnego zdobył zaś Tammy Abraham.

Na koniec S.S. Lazio mierzyło się u siebie z SSC Napoli. Goście prowadzili 1:0 po bramce Lorenzo Insigne. W końcówce wyrównał Pedro. To nie był jednak koniec emocji. W doliczonym czasie gry zwycięstwo gościom zapewnił Fabian Ruiz. W tym momencie gracze z Neapolu są na pierwszym miejscu. Piotr Zieliński wyszedł w podstawowym składzie, ale tym razem nie zanotował żadnych liczb i został zmieniony już w 57. minucie.