2. kolejka Serie A: faworyt sprostał zadaniu, kapitalny gol dał wiktorię [WIDEO]

Karol Linetty
PressFocus Na zdjęciu: Karol Linetty

Wyniki 2. kolejki Serie A. Na początek mieliśmy dwa bezbramkowe remisy. Torino podzieliło się oczkami z Lazio, a Udinese z Salernitaną. W kolejnych spotkaniach Inter pewnie pokonał Spezię 3:0, a Sassuolo triumfowało z Lecce 1:0. Fantastyczne trafienie w tym czwartym spotkaniu zanotował Domenico Berardi, który precyzyjnie huknął z woleja zza pola karnego. Poniżej prezentujemy rezultaty i strzelców goli ze wszystkich potyczek.

Torino na remis z Lazio, niewykorzystana szansa Salernitany, Inter z kolejnym zwycięstwem

Torino grało z Lazio. Faworytami tej potyczki byli rzymianie, ale gospodarze chcieli sprawić niespodziankę. Finalnie Bykom udała się ta sztuka, ponieważ mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Karol Linetty grał dla gospodarzy przez 72. minuty. Udinese rywalizowało z Salernitaną. Goście przez całą drugą połowę grali z przewagą jednego zawodnika, ale nie wykorzystali tej szansy. Spotkanie w Udine też zakończyło się bezbramkowym remisem.

Inter Mediolan podejmował Spezię. W pierwszym składzie przyjezdnych znalazło się trzech Polaków (Bartłomiej Drągowski, Jakub Kiwior i Arkadiusz Reca). Nasz golkiper został po raz pierwszy pokonany w 35. minucie. Na listę strzelców wpisał się Lautaro Martinez. Po zmianie stron gole zdobyli też Hakan Calhanoglu oraz Joaquin Correa i ostatecznie gospodarze triumfowali 3:0. Polacy rozegrali po 90 minut.

Sassuolo podejmowało Lecce. Gospodarze objęli prowadzenie w 40. minucie Wtedy to kapitalnie z woleja przymierzył Berardi. Jak się finalnie okazało, było to trafienie na wagę kompletu punktów dla Sassuolo. Marcin Listkowski (Lecce) wszedł na kilka ostatnich minut.