Milan bezbarwny, niespodzianka w Turynie [WIDEO]

Stefano Pioli

AC Milan niespodziewanie przegrał z Torino (1:2) w ostatnim niedzielnym spotkaniu 12. kolejki Serie A. Losy rywalizacji zostały rozstrzygnięte praktycznie w pierwszej połowie, gdy gospodarze zdobyli dwie bramki.

• AC Milan zaliczył drugą porażkę w sezonie
  • Ekipa z Mediolanu zakończyła passę trzech kolejnych zwycięstw
  • Torino odniosło piąte zwycięstwo

Mistrz Serie A z wpadką w Turynie

AC Milan przystępował do ostatniego niedzielnego spotkania w lidze włoskiej w roli faworyta. Podopieczni Stefano Pioliegio mieli zamiar wygrać, chcąc odpowiedzieć na sobotnie zwycięstwo z SSC Napoli. Wydawało się, że Rossoneri są zdecydowanym faworytem w rywalizacji z Torino, bo pod wodzą aktualnego trenera nie stracili do niedzielnego boju nawet jednego gola z tym zespołem. Każda passa ma jednak swój kres.

Po pierwszych trzech kwadransach rywalizacji miał miejsce zaskakujący wynik, ale sprawiedliwy. Wynik rywalizacji został otwarty w 35. minucie, gdy bramkę zdobył Koffi Djidji. Tymczasem 120 sekund prowadzenie gospodarzy na 2:0 podwyższył Aleksiej Miranczuk.

W drugiej połowie mediolańczycy chcieli się podnieść z kolan. Nadzieję na korzystny wynik w serca swoich kibiców wlał Junior Messias w 67. minucie. Bramka zdobyta przez Brazylijczyka była jednak jedyną dla Milanu w niedzielny wieczór i druga porażka Rossonerich w sezonie stała się faktem.

Mistrzowie Włoch kolejne ligowe spotkanie rozegrają za tydzień ze Spezią. Zanim jednak do tego dojdzie, to mediolańczyków czeka arcyważne starcie z FC Salzburg. Tymczasem team Ivana Juricia zmierzy się w meczu 13. kolejki Serie A z Bolognią.