Kontrowersyjne zwycięstwo Juventusu, 17-latek bohaterem Lazio – podsumowanie 14. kolejki Serie A

Adrien Rabiot
Pressfocus Na zdjęciu: Adrien Rabiot

Skromne zwycięstwo Starej Damy nad outsiderem

Długo męczył się Juventus z czerwoną latarnią ligi – Hellas Veroną. Gospodarze stawiali skuteczny opór wyżej notowanym rywalom i bliscy byli sprawienia sensacji, jaką byłoby urwanie punktów Starej Damie. Jedyną bramkę gościom zapewnił w 60 minucie Moise Kean, którego występ z uwagi na uraz nie był taki pewny. Znakomitym dograniem popisał się w tej sytuacji Rabiot, który obsłużył napastnika podaniem.

W 84 minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, jednak po analizie powtórek decyzję cofnął. Odetchnęli piłkarze Juventusu, którzy w samej końcówce musieli bronić wyniku w 10 po czerwonej kartce dla Alexa Sandro.

17-latek bohaterem Lazio

Mimo sporej przewagi na boisku skromnym zwycięstwem 1:0 zakończyło się spotkanie Lazio z Monzą. Goście w 13 minucie przez chwilę świętowali prowadzenie, jednak po analizie VAR ich bramka została anulowana. Nie podcięło do skrzydeł Orłom, które jedyną bramkę tego wieczoru strzeliły w 69 minucie, a konkretnie zrobił to zaledwie 17-letni Luka Romero, który wykorzystał dogranie Pedro.