Bereszyński obsłużył Don Fabio, Polak z asystą [WIDEO]

Bartosz Bereszyński

UC Sampdoria w pierwszym sobotnim spotkaniu 26. kolejki Serie A mierzyła się z Empoli. Udany występ zaliczył w tym starciu Bartosz Bereszyński, który zaliczył asystę przy jednym z goli Fabio Quagliarelli.

• Bardzo ciekawe zawody odbyły się na Stadio Luigi Ferraris w sobotnie popołudnie
  • Dwa gole w pierwszej połowie potyczki Sampdoria – Empoli strzelił Fabio Quagliarella
  • Kolejną asystę w tym sezonie zanotował reprezentant Polski

Bereszyński z trzecią asystą w sezonie

UC Sampdoria przystępowała do sobotniej batalii, chcąc wrócić na zwycięski szlak po pechowej porażce z Milanem (0:1). Jednocześnie zespół Marco Giampaolo miał nadzieję na siódme zwycięstwo w sezonie, dzięki któremu chciał odskoczyć od strefy spadkowej.

Od pierwszych fragmentów rywalizacji potyczka na Stadio Luigi Ferraris z udziałem Sampdorii i Empoli była bardzo żywa. Wynik spotkania mógł zostać otwarty już siódmej minucie, gdy wyborną okazję do zdobycia bramki miał Szymon Żurkowski. Ostatecznie piłka po tej próbie nie znalazła drogi do siatki.

Piierwszy gol w meczu padł natomiast w 14. minucie. W roli głównej wystąpił Fabio Quagliarella, wykorzystując podanie od Antonio Candrevy. Doświadczony napastnik jednym trafieniem jednak się nie zadowolił. Drugiego gola strzelił w 30. minucie, ustalając wynik rywalizacji na 2:0. Tym razem wykorzystał kluczowe podanie od Bartosza Bereszyńskiego, który popisał się udanym dośrodkowaniem. Reprezentant Polski zanotował trzecią asystę w tej kampanii w Serie A.