Piątek odpalił rewolwery! Polak z cennym golem w Serie A [WIDEO]

Krzysztof Piątek
Pressfocus Na zdjęciu: Krzysztof Piątek

Krzysztof Piątek strzelił drugiego gola w tym sezonie Serie A. Dzięki temu jego Salernitana objęła prowadzenie w meczu z Hellasem.

• W niedzielne popołudnie Krzysztof Piątek zdobył drugą bramkę w bieżącej kampanii Serie A
  • Jego Salernitana podejmowała u siebie Hellas Werona
  • Polak dał swojemu zespołowi prowadzenie 1:0

Piątek wyprowadził zespół na prowadzenie

Tego lata Krzysztof Piątek zmienił klub na finiszu okna transferowego. Polak opuścił Herthę i dołączył do występującej w Serie A Salernitany. 27-latek priorytetowo traktował granie na Półwyspie Apenińskim, gdzie czuje się świetnie, co potwierdził reprezentując Genoę. Nowy zespół Piątka za cel obrał sobie przede wszystkim utrzymanie. Gole Polaka były zatem potrzebne.

Piątek debiutancie spotkanie w koszulce Salernitany zaliczył 5 września przeciwko Empoli. Wówczas wszedł na boisko z ławki. Później Polak grał już od pierwszej minuty. Jedynego dotychczas gola strzelił nie byle komu, bo Juventusowi.

27-letni snajper swój skromny na razie dorobek bramkowy poprawił w niedzielne popołudnie Stadio Arechi. Salernitana podejmowała u siebie Hellas, który przegrywał po tym, jak do siatki w 18. minucie meczu trafił Piątek. Polak najpierw zgrał piłkę Federico Bonazzoliego, a ten chwilę później zagrał ją do wbiegającego w szesnastkę Piątka. 27-latek nie miał problemu z wykończeniem akcji i przymierzył precyzyjnie w lewy róg bramki. Tym samym Salernitana wygrywała z Hellasem 1:0.