Nowy lider Serie A, grał Skorupski

Rafael Leao
PressFocus Na zdjęciu: Rafael Leao

W ramach 3. kolejki Serie A AC Milan wygrał u siebie z Bologną 2:0. Dzięki temu mistrzowie Włoch awansowali na pierwsze miejsce w tabeli. W szeregach gości całe spotkanie rozegrał Łukasz Skorupski.

• Polskiego golkipera pierwszy pokonał Rafael Leao
  • W 58. minucie Skorupski wyciągał piłkę z siatki po raz drugi. Tym razem gola zdobył Olivier Giroud
  • Finalnie mistrzowie Włoch triumfowali z Bologną 2:0

Bez niespodzianki na San Siro

AC Milan mierzył w zwycięstwo w domowym spotkaniu z Bologną. Skorupski i jego koledzy z pola chcieli zaś sprawić tutaj niespodziankę.

Mistrzowie Włoch nie kazali zbyt długo czekać swoim kibicom na pierwsze trafienie. W 21. minucie Skorupskiego pokonał Rafael Leao.

Mediolańczycy stwarzali sobie więcej sytuacji i mogli podwyższyć prowadzenie. W 28. minucie próbował Junior Messias, lecz na wysokości zadania stanął Łukasz Skorupski. Pod koniec pierwszej połowy brakiem wystarczającej precyzji wykazał się zaś Olivier Giroud.

Francuz był skuteczniejszy niecały kwadrans po zmianie stron, kiedy to sprytnie uderzył obok Skorupskiego po podaniu od Leao.

Sytuacja z 68. minuty mogła nieco zmienić przebieg tego spotkania. Piłka po strzale Nicoli Sansone odbiła się jednak tylko od słupka i mistrzowie Włoch cały czas prowadzili 2:0.

Końcowy wynik już nie uległ zmianie i mediolańczycy triumfowali 2:0. Milan jest liderem (siedem oczek). Bologna zajmuje dopiero 17. miejsce. Jak na razie gracze tego klubu zdobyli tylko jeden punkt.

Warto dodać, że rezerwowym w szeregach gości był Kacper Urbański.