Elektryzująca końcówka, Milan sięga po trzy punkty

Empoli - AC Milan

Milan pokonał w sobotę Empoli 3-1. Trzy z czterech bramek padły w doliczonym czasie gry. Do wyrównania doprowadził Nedim Bajrami, zaś dwie minuty później prowadzenie mistrzom Włoch zapewnił Fode Ballo-Toure. Wynik meczu zamknął Rafael Leao.

• Milan pokonał Empoli 3-1
  • Bramki dla mistrzów Włoch zdobyli Ante Rebić, Fode Ballo-Toure oraz Rafael Leao
  • “Rossoneri” zajmują trzecie miejsce w tabeli i tracą do liderującego Napoli trzy punkty

Milan trzyma kontakt z czołówką

Milan chciał w sobotę wrócić na zwycięską ścieżkę, bowiem w poprzedniej ligowej kolejce przegrał z Napoli 1-2. Rywal do przełamania wręcz idealny, bowiem Empoli w obecnym sezonie nie przekonuje i zajmuje dopiero 14. miejsce w tabeli. Aby strata do czołówki nie zrobiła się zbyt duża, konieczne było zwycięstwo.

Ale “Rossoneri” w sobotę nie przekonywali, a w pierwszej połowie wręcz nudzili. Empoli oddało piłkę wyżej notowanemu rywalowi i ze spokojem broniło się przed jego atakami. Milanowi brakowało przyspieszenia, konkretów i elementu zaskoczenia. Jeszcze przed przerwą doszło po jego stronie do dwóch wymuszonych zmian, bowiem z boiska zeszli Alexis Saelemaekers oraz Davide Calabria. Zastąpili ich Rade Krunic i Pierre Kalulu.

Po zmianie stron obraz gry wyglądał podobnie, choć mistrzowie Włoch coraz częściej gościli pod bramką rywali. Zawodził fantastycznie dysponowany w ostatnich tygodniach Olivier Giroud, zatem w 73. minucie został zmieniony. Na placu gry zameldował się Ante Rebić, który chwilę później został bohaterem swojej drużyny.

W 79. minucie Sandro Tonali piekielnie mocno wyrzucił piłkę z autu. Futbolówka dotarła do ustawionego w pobliżu pola karnego Rafaela Leao, który świetnie się z nią zabrał i oszukał obrońców gospodarzy. Portugalczyk podał do niepilnowanego Rebicia, który z siedmiu metrów wykończył całą akcję.

Szybko okazało się, że emocje w tym meczu dopiero się zaczęły. W 92. minucie do wyrównania doprowadził Nedim Bejrami, choć nie był to ostatni akcent spotkania. Zaledwie dwie minuty później na ponowne prowadzenie wyprowadził Fode Ballo-Toure, a tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra wynik na 3-1 ustalił Rafael Leao.

Milan uzyskał komplet punktów i awansował na trzecie miejsce w tabeli. Do liderującego Napoli traci trzy “oczka”