Juventus poważnie osłabiony przed Derby d’Italia

Piłkarze Juventusu FC
Piłkarze Juventusu FC fot. PressFocus

Juventus FC opublikował na swojej oficjalnej stronie internetowej informacje na temat trzech kontuzjowanych zawodników. Komunikat dotyczy między innymi Paulo Dybali, który będzie wyłączony z gry przez prawdopodobnie trzy tygodnie.

Juventus FC w niedzielny wieczór wygrał 3:1 na swoim stadionie z US Sassuolo w spotkaniu w ramach włoskiej ekstraklasy. Niestety dla kibiców Starej Damy urazami ten mecz okupili trzej piłkarze.

Po starciu z zespołem Neroverdich w gronie kontuzjowanych zawodników w szeregach Juve znaleźli się: Paulo Dybala, Weston McKennie oraz Federico Chiesa. O ile Argentyńczyk ma odpoczywać przez 20 dni, to pozostali dwaj zawodnicy mają być gotowi na hitowe starcie z Interem Mediolan.

“Paulo Dybala przeszedł dzisiaj rano testy diagnostyczne w JMedical, które ujawniły niewielkie zmiany w więzadle pobocznym przyśrodkowym lewego kolana. Tym samym zawodnik będzie musiał poświęcić 15-20 dni na rekonwalescencję” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Juventusu.

Pewne jest zatem, że La Joya nie zagra w Derby d’Italia. Ponadto argentyński napastnik przegapi potyczkę o Superpuchar Włoch przeciwko SSC Napoli, co będzie miało miejsce już 20 stycznia.

“Testy, którym poddani zostali Weston McKennie i Federico Chiesa, wykluczyły kontuzje. W każdym razie ich stan zdrowia będzie oceniany każdego dnia” – czytamy dalej w komunikacie mistrzów Włoch.

Juventus plasuje się aktualnie na czwartej pozycji w ligowej klasyfikacji, legitymując się dorobkiem 33 punktów. Do lidera AC Milanu podopieczni Andrei Pirlo tracą siedem oczek. Niemniej Juventus ma rozegrany jeden mecz mniej.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 17. stycznia 2021 20:32.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze