Lider nie traci tempa i dalej wygrywa

Martinez otworzył wynik
PressFocus Na zdjęciu: Martinez otworzył wynik

Inter Mediolan wygrał 12 mecz w tym sezonie i zachował fotel lidera Serie A. Mediolańczycy pokonali Cagliari 4:0 i mają punkt przewagi nad rywalem za miedzy, a trzy nad Atalantą.

• Jednobramkowe prowadzenie do przerwy
  • Martinez nie trafia karnego
  • Pierwszy gol Sancheza

Pretendent nie rozczarował

Faworyt tego meczu musiał być jeden. No bo czego się spodziewać jeśli lider ligi gra z zespołem będącym w strefie spadkowej. I tak rzeczywiście było. Inter miażdzył gości posiadaniem piłki, liczbą sytuacji i kulturą grania. Wynik spotkania w 29 minucie meczu otworzył Lautaro Martinez, który świetnie wykorzystał centre Calhanoglu z narożnika boiska.

Ten sam Lautaro Martinez mógł w końcówce pierwszej polowy podwyższyć wynik na 2:0. Jednak Argentyńczyk spudłował z jedenastu metrów. Jego uderzenie w lewy dolny róg bramki kapitalnie wybronił Alessio Cragno.

Martinez z dubletem

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla podopiecznych Simone Inzaghiego. Sześć minut po wznowieniu gry w drugiej części Alexis Sanchez zdecydował się na strzał z pierwszej piłki obok lewego słupka i mieliśmy 2:0. Dla Chilijczyka był to dopiero pierwszy ligowy gol w tym sezonie.

Inter Mediolan nie poprzestawał na tych dwóch trafieniach i w ciągu następnych dwudziestu minut zdobył dwa kolejne gole. Najpierw gola do asysty dorzucił Calhanoglu, a wynik spotkania ustalił Martinez, który skończył mecz z dubletem. W następnej kolejce Inter zagra z Salernitaną, a Cagliari z Udinese.