Inter – Torino: Nerazzurri przedłużyli świetną passę

Denzel Dumfries

Inter Mediolan pokonał Torino (1:0) w meczu 19. kolejki Serie A. Autorem jedynego gola w spotkaniu był Denzel Dumfries, który potwierdził dobrą dyspozycję w ostatnim czasie.

• Inter Mediolan wygrał w środowy wieczór siódme ligowe spotkanie z rzędu
  • Ogólnie na koncie Nerazzurrich w tym sezonie ligi włoskiej jest czternaście zwycięstw
  • Na przerwę świąteczno-noworoczną aktualnie mistrzowie Włoch udali się jako lider Serie A

Inter udanie zakończył 2021 rok

Inter Mediolan przystępował do środowej batalii w ramach ligi włoskiej, chcąc odnieść siódme z rzędu zwycięstwo. Tymczasem team z Turynu miał nadzieję na przerwanie dominacji Nerazzurrich. Zapowiadało się zatem bardzo emocjonujące starcie.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji byliśmy świadkami bardzo dobrego widowiska, w którym nie brakowało sytuacji strzeleckich z obu stron. Już w siódmej minucie meczu przed szansą zdobycia bramki stanął Josip Brekalo, ale jego strzał kapitalnie obronił Samir Handanović.

Kolejna okazja na bramkę miała miejsce w 18. minucie. Tym razem w roli głównej wystąpił Marko Pjaca. Chorwacki napastnik oddał strzał z prawej nogi, ale jego próba była nieznacznie niecelna. Tymczasem w 31. minucie na prowadzenie ekipę Simone Inzaghiego wyprowadził Denzel Dumfries i do przerwy było 1:0 dla Interu.

W drugiej części gry wciąż ofensywne usposobienie prezentowało Torino. Ekipa Ivana Juricia raz po raz stwarzała zagrożenie pod bramką mistrzów Włoch, ale brakowało kropki nad “i”. Tymczasem w 88. minucie świetną okazję na strzelenie gola miał Alexis Sanchez, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek.

Do końca zawodów rezultat nie uległ już zmianie i Nerazzurri w swoim ostatnim spotkaniu w 2021 roku pokonali 1:0 zawodników Il Toro. Kolejny mecz Inter rozegra 6 stycznia, mierząc się na wyjeździe z Bologną. Z kolei Torino na swoim obiekcie zagra z Atalantą.