Inter – Lazio: Nerazzurri odzyskali fotel lidera

Milan Skriniar

Inter Mediolan pokonał Lazio (2:1) w drugim niedzielnym hicie 21. kolejki Serie A. Nerazzurri zaliczyli 15. zwycięstwo w sezonie, dzięki któremu wrócili na pozycję lidera rozgrywek.

• Inter Mediolan wygrał dzięki skutecznej postawie dwóch obrońców
  • Bramki dla Czarno-niebieskich zdobyli Alessandro Bastoni i Milan Skriniar
  • Ekipa Simone Inzaghiego wyprzedza obecnie Milan o jeden punkt w tabeli ligi włoskiej

Inter zwycięsko wszedł w 2022 rok

Inter Mediolan miał nadzieję na kontynuowanie passy meczów bez porażki w Serie A, która została zapoczątkowana 21 listopada. Lazio liczyło z kolei na powrót na zwycięski szlak po remisie z Empoli (3:3). Obie ekipy preferują w tym sezonie ofensywny styl gry, więc można oczekiwać ciekawego starcia na Stadio Giuseppe Meazza.

Do przerwy kibice zgromadzeni na trybunach obiektu w Mediolanie byli świadkami dwóch goli. Pierwsza trafienie padło stosunkowo szybko, bo w 30. minucie Alessandro Bastoni skierował piłkę do siatki. Młody defensor Interu popisał się kapitalnym strzałem sprzed pola karnego.

Zaledwie pięć minut podopieczni Simone Inzaghiego mogli cieszyć się z korzystnego wyniku. Za sprawą Ciro Immobile rzymianie doprowadzili do wyrównania. Reprezentant Włoch swojego 15. gola w sezonie strzelił, ogrywając bramkarza Nerazzurrich, a następnie kierując piłkę do pustej bramki.

W drugiej części spotkanie było momentami bardzo wyrównane. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili mediolańczycy. Bramkę na wagę cennych trzech punktów zdobył Milan Skriniar, który pokonał bramkarza rywali po uderzeniu głową.

Inter miał szanse na to, aby kończyć zawody z efektowniejszym rezultatem, ale próby Marcelo Brozovicia, czy Arturo Vidala były złe. Tym samym mecz Inter – Lazio zakończył się wynikiem 2:1 dla gospodarzy.