Bologna – Juventus: dobra passa Starej Damy, grali Skorupski i Szczęsny

Wojciech Szczęsny
PressFocus Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny

W Serie A Bologna FC przegrała z Juventusem FC 0:2 (0:1). W czterech ostatnich meczach Stara Dama zdobyła dziesięć oczek. Łukasz Skorupski (Bologna) i Wojciech Szczęsny (Juventus) rozegrali całe spotkania dla swoich ekip.

• Wynik sobotniego meczu otworzył w szóstej minucie Alvaro Morata
  • Na 2:0 podwyższył Juan Cuadrado
  • Dla Starej Damy to dziewiąta wiktoria w tej kampanii

Bez niespodzianki na Stadio Renato Dall’Ara

Potyczka Bologna FCJuventus FC rozpoczęła się od mocnego uderzenia. Już w szóstej minucie Federico Bernardeschi wypatrzył w polu karnym gospodarzy Alvaro Moratę, a ten strzałem z pierwszej piłki pokonał Skorupskiego.

Kwadrans potem Szczęsny znalazł się w tarapatach. Do wyrównania mógł doprowadzić Mattias Svanberg, lecz w dobrej sytuacji nie potrafił skierować piłki w światło bramki Starej Damy.

Pierwszy kwadrans drugiej odsłony spotkania na Stadio Renato Dall’Ara był dość spokojny. Polscy bramkarze nie mieli zbyt wiele pracy, ponieważ w tej części gry nie zobaczyliśmy ani jednego celnego uderzenia.

W 66. minucie zrobiło się groźnie w polu karnym Starej Damy. Na wysokości zadania stanął jednak Szczęsny, który obronił uderzenie Nicolasa Domingueza.

Goście potrafili zaś podwyższyć. Celnym uderzeniem popisał się Juan Cuadrado i Stara Dama była bardzo blisko zainkasowania kompletu oczek.

Do ostatniego gwizdka sędziego nie padły już żadne bramki i goście triumfowali 2:0.