Atalanta – Inter: mistrz został zatrzymany w Bergamo

Samir Handanovic

Inter Mediolan nie wygrał dziewiątego spotkania z rzędu w Serie A. Aktualni mistrzowie Włoch zremisowali bezbramkowo Atalantą, która po raz drugi z rzędu podzieliła się punktami z mediolańczykami.

• Inter Mediolan stracił punkty w lidze po raz pierwszy od listopada minionego roku
  • Ekipa Simone Inzaghiego została zatrzymana w Bergamo
  • La Dea jest niepokonana od trzech meczów w lidze włoskiej

Atalanta – Inter: bez goli w Bergamo

Atalanta nie była faworytem starcia z mistrzami Włoch. Tym bardziej że w ostatnich latach La Dea pod wodzą Gian Piero Gasperiniego najgorzej punktowała właśnie z Interem. Podopieczni Simone Inzaghiego liczyli natomiast na kolejne zwycięstwo z renomowanym rywalem po pokonaniu Lazio (2:1) i Juventusu (2:1).

Pierwsze trzy kwadranse rywalizacji w wykonaniu obu teamów to przede wszystkim wojna taktyczna zaordynowana przez przedstawicieli Atalanty i Interu. Chociaż mediolańczycy w tej kampanii mogą pochwalić się jak na razie najlepszą ofensywą w całej lidze, to w pierwszej połowie Inter nie znalazł recepty na szczelną defensywę teamu z Bergamo.

W pierwszej części meczu zasadniczo żadna ze stron nie przeprowadziła sytuacji, po której mógł ulec zmianie wynik. Tym samym nic dziwnego, że na przerwę oba zespoły udały się z bezbramkowym remisem, który nie satysfakcjonował żadnej z ekip.

Tymczasem po zmianie stron najbliższy zdobycia bramki był w 71. minucie Edin Dzeko. Bośniak głową próbował pokonać golkipera rywali. Zrobił to jednak na tyle nieudolnie, że ostatecznie po próbie byłego napastnika AS Roma piłka przeleciała nad poprzeczką. W ostatnim kwadransie rywalizacji gola szukali też Arturo Vidal i Danilo D’Ambrosio, ale bezskutecznie.

Do końca zawodów wynik już się nie zmienił, mimo że świetną szansę miał również Luis Muriel. Tym samym starcie na Gewiss Stadium zakończyło się rezultatem 0:0. Dla mediolańskiej drużyny był to piąty podział punktów w trakcie trwającej kampanii. Atalanta zaliczyła z kolei szósty remis. W następnej kolejce ligowej Inter zmierzy u siebie z Venezią. Tymczasem La Dea zagra z Lazio.