Allegri: to było zwycięstwo na trudnym terenie, ale jesteśmy bliżej celu

Massimiliano Allegri

Juventus pokonał na wyjeździe w poniedziałkowy wieczór Sassuolo (2:1) w starciu 34. kolejki Serie A. Jednocześnie ekipa z Turynu traci już tylko punkt do trzeciego SSC Napoli. Massimiliano Allegri po ostatnim gwizdku sędziego podsumował mecz na MAPEI Stadium.

• Juventus wygrał w poniedziałek wieczorem drugie spotkanie z rzędu
  • Opinią na temat starcia z Sassuolo podzielił się opiekun Bianconerich
  • Massimiliano Allegri podkreślił, że jego zespół cały czas jest skoncentrowany na zrealizowaniu celu

Juventus krok bliżej awansu do kolejnej edycji Ligi Mistrzów

Juventus zaliczył w starciu 34. kolejki ligi włoskiej swoje 19. zwycięstwo w sezonie. Drużyna z Turynu ma na swoim koncie 66 punktów, tracąc do lidera rozgrywek Milanu osiem oczek.

Wygrana bardzo cieszy, bo miała miejsce w ważnym dla nas momencie. Sassuolo bez wątpienia rozegrało dobre zawody. W pierwszej połowie w każdym razie my byliśmy zbyt miękcy. Przeciwnik nie miał kłopotu z tym, aby znaleźć się w okolicach naszej bramki. Chociaż my też mieliśmy swoje sytuacje. W drugiej połowie zaprezentowaliśmy się o wiele lepiej – mówił opiekun Juventusu cytowany przez La Gazzetta dello Sport.

Mamy wielu kontuzjowanych zawodników, co sprawia, że moje pole manewru związane z rotacjami jest mniejsze. Mamy jednak solidną przewagę nad piątą drużyną w tabeli, jesteśmy o jeden punkt za Napoli i musimy nadal dążyć do naszego celu – dodał Allegri.

Liderem ligi włoskiej jest AC Milan, mający na swoim koncie 74 punkty. Rossoneri o dwa oczka wyprzedzają Inter Mediolan. Tymczasem Juventus w najbliższy weekend zagra u siebie z Venezią. Spotkanie odbędzie się w niedzielę o 12:30.