“Trudno cieszyć się piłką nożna w tym sezonie”

Luke Shaw

Reprezentacja Anglii w spotkaniu kontrolnym pokonała Szwajcarię (2:1) w sobotni wieczór. Jedno z trafień dla Synów Albionu zanotował Luke Shaw, który popisał się efektownym uderzeniem sprzed pola karnego. Piłkarz Man Utd po starciu z Helwetami powiedział wprost, że w tej kampanii trudno mu cieszyć się piłką nożna w tej kampanii.

• Reprezentacja Anglii od przegranego na Euro 2020 finału z Włochami nie przegrała spotkania
  • W ośmiu ostatnich meczach synowie albionu zaliczyli sześć zwycięstw i dwa remisy
  • W sobotni wieczór ekipa Garetha Southgate’a zaliczyła czwarte z rzędu zwycięstwo

Shaw w reprezentacji czuje się potrzebny

Reprezentacja Anglii przegrywała w sobotnim boju 0:1 po golu Breela Emobolo w 22. minucie. Niemniej jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Luke Shaw. Tymczasem w samej końcówce wygraną Synom Albionu zapewnił Harry Kane, zdobywając bramkę z rzutu karnego. Defensor Manchesteru United pozwolił sobie na kilka zdań komentarza.

Atmosfera, którą tworzy Gareth Southgate, jest zawsze czymś, co kocham. Kiedy jestem w reprezentacji, cieszę się grą i występuję w niej z uśmiechem na twarzy. Każdy z nas chętnie reprezentuje swój kraj, a kiedy jesteśmy do dyspozycji reprezentacji narodowej, myślimy tylko o tym – mówił Shaw cytowany przez Sky Sports.

W tej chwili skupiam się na reprezentacji Anglii. Zawsze miło jest czuć się potrzebnym. Zawsze to czuję, kiedy gram w reprezentacji. Wiemy, że Manchester United ma jeszcze wiele do poprawienia. W tym sezonie nie jest łatwo cieszyć się piłką nożną – dodał Anglik.

26-latek zadebiutował w reprezentacji Anglii w marcu 2014 roku. Jak na razie rozegrał w niej 19 spotkań i strzelił w nich jednego gola. Shaw od lipca 2014 roku broni barw Man Utd, do którego trafił z Southampton za ponad 37 milionów euro.