Towarzyski hit na remis, zwycięstwa faworytów

Pablo Sarabia
PressFocus Na zdjęciu: Pablo Sarabia

W cieniu meczu reprezentacji Polski ze Szwecją rozgrywane były także towarzyskie mecze z udziałem czołowych europejskich reprezentacji. W najciekawszym meczu Holandia zremisowała 1:1 z Niemcami.

Towarzyskie granie w cieniu baraży

Mecz Holandia – Niemcy był pojedynkiem dwóch drużyn, które zagrają w turnieju finałowym mistrzostw świata, które na przełomie listopada i grudnia odbędą się w Katarze. Po pierwszej połowie 1:0 prowadzili podopieczni Hansiego Flicka, a na listę strzelców wpisał się Thomas Mueller. W drugiej połowie Pomarańczowi doprowadzili do wyrównania za sprawą celnego uderzenia Stevena Bergwijna.

Żadnych problemów z odniesieniem zwycięstw nie miały reprezentacje Hiszpanii i reprezentacji Anglii. Ekipa Luisa Enrique przed własną publicznością rozgromiła 5:0 Islandię, natomiast zespół Garetha Southghate’a ograł 3:0 Wybrzeże Kości Słoniowej.

Po czwartkowej kompromitacji w meczu z Macedonią Północną, towarzyskie spotkanie z Turcją rozegrała reprezentacja Włoch. Zespół Roberto Manciniego zagrał w mocno zmienionym składzie, który tym razem stanął na wysokości zadania i po ciekawym meczu wygrał 3:2.

Hiszpania – Islandia 5:0 (2:0)
Bramki: Morata (37, 40), Pino (47), Sarabia (61, 73)

Holandia – Niemcy 1:1 (0:1)
Bramki: Bergwijn (68) – Mueller (45+1)

Turcja – Włochy 2:3 (1:2)
Bramki: Under (4), Dursun (83) – Cristante (35), Raspadori (39, 69)

Anglia – Wybrzeże Kości Słoniowej 3:0 (2:0)
Bramki: Watkins (30), Sterling (45), Mings (90+4)