Sparing gigantów nie zawiódł. Emocje do samego końca

Nie brakowało goli w towarzyskim meczu Niemcy - Belgia. W Kolonii lepsi okazali się przyjezdni, którzy zwyciężyli 3:2.

Niemcy - Belgia
Pressfocus Na zdjęciu: Niemcy - Belgia
  • W Kolonii Niemcy podejmowali Belgię
  • Kibice zobaczyli aż pięć goli
  • Finalnie goście wygrali 3:2

De Bruyne poprowadził Belgię do zwycięstwa

Niemcy są gospodarzem Euro 2024, więc do turnieju przygotowują się serią meczów towarzyskich. Formę drużyny Hansiego Flicka we wtorek sprawdzała Belgia Domenico Tedesco.

Belgowie początkowo dominowali Niemców. Do objęcia prowadzenia 2:0 wystarczyło im dziewięć minut. Przy obu golach asystował Kevin De Bruyne. Z podań kapitana Czerwonych Diabłów skorzystali Yannick Carrasco i Romelu Lukaku.

Niemcy mogli przegrywać dużo wyżej. Na przerwę schodzili jednak przy wyniku 1:2. Rzut karny wykorzystał Niclas Fullkrug. Po zmianie stron Belgia strzeliła na 3:1. W 78. minucie Leandro Trossard zagrał do De Bruyne, który wbiegł w pole karne i przymierzył po ziemi w prawy dolny róg bramki. Niemcy finalnie przegrali 2:3, ponieważ do siatki w końcówce trafił jeszcze Serge Gnabry.