Eriksen z golem w wyjątkowym miejscu. Piękna klamra [WIDEO]

Christian Eriksen
PressFocus Na zdjęciu: Christian Eriksen

Christian Eriksen strzelił piękną bramkę zza pola karnego w towarzyskim meczu pomiędzy Danią a Serbią (3:0). Było to o tyle symboliczne, że spotkanie odbywało się na stadionie Parken – tym samym, na którym 290 dni wcześniej doznał ataku serca mogącego zakończyć jego karierę.

• Christian Eriksen we wtorek rozgrywał drugie spotkanie dla reprezentacji Danii po przerwie spowodowanej problemami kardiologicznymi
  • Duńczyk w drugim spotkaniu strzelił drugą bramkę. We wtorek jego kadra wygrała z Serbią 3:0, a pomocnik Brentfordu zdobył pięknego gola zza linii pola karnego
  • Dodatkowym smaczkiem jest fakt, iż mecz ten odbywał się na stadionie Parken. To właśnie na nim Eriksen doznał ataku serca, która podała jego dalszą karierę w wątpliwość

Eriksen z golem, piękne odrodzenie Duńczyka

Gdy 6 czerwca minionego roku Christian Eriksen padł na murawę podczas pierwszego meczu reprezentacji Danii na Euro 2021, miliony kibiców na świecie zamarło. Ostatecznie uratowano błyskotliwego pomocnika, ale początkowe diagnozy nie były pocieszające. Spekulowano, że Duńczyk będzie musiał zakończyć piłkarską karierę.

Prawo zabroniło mu kontynuować przygodę z Interem Mediolan, ale Eriksen się nie poddawał. Trenował indywidualnie, aż ostatecznie szansę dał mu angielski Brentford. Pomocnik wrócił do gry, a w miniony wtorek zdaje się, że odegnał wszelkie demony.

30-latek wrócił do kadry narodowej już w ostatnią sobotę. Jego Dania przegrała z Holandią 2:4, ale Eriksen zdobył gola i przebywał na boisku przez jedną połowę. Kolejne spotkanie towarzyskie rozpoczął już w wyjściowej jedenastce, a do tego w roli kapitana. I nie mógł spodziewać się piękniejszej opowieści.

Dania prowadziła z Serbią już 2:0, gdy w 57. minucie Eriksen huknął zza pola karnego. Predrag Rajković nie miał szans na interwencję, a piłka zatrzepotała w siatce. 30-latek ustalił wynik, a dodatkowe znaczenie miało dla niego samo miejsce rozegrania spotkania. Odbyło się ono bowiem na stadionie Parken, czyli dokładnie tam, gdzie 290 dni wcześniej doznał ataku serca.

Jak dotąd Eriksen rozegrał trzy spotkania dla Brentfordu. Zanotował w nich jedną asystę.