Leo Messi przebił kolejną magiczną barierę. Koncertowa gra napastnika

Reprezentacja Argentyny w nocy rozegrała sparing z Curacao. Albicelestes wygrali aż 7:0, a hattrickiem już do przerwy popisał się Leo Messi. Napastnik tym samym przekroczył barierę 100 bramek w reprezentacji.

Leo Messi
Pressfocus Na zdjęciu: Leo Messi
  • Argentyna wygrała z Curacao w sparingu aż 7:0
  • Leo Messi do przerwy ustrzelił hattricka, czym przebił barierę 100 goli w kadrze
  • Argentyńska federacja postanowiła uhonorować Leo Messiego

Messi przebił granicę 100 goli w reprezentacji

Curacao nie zawiesiło zbyt wysoko poprzeczki w sparingu z reprezentacją Argentyny. Albicelestes jeszcze w mundialowej formie już do przerwy wygrywali 5:0, a finalnie rozbili niżej notowanego rywala 7:0. Już do przerwy hattrickiem popisał się Leo Messi, któremu dwukrotnie asystował Giovani Lo Celso.

Gwiazdor Paris-Saint Germain tym samym przekroczył barierę 100 bramek w reprezentacji. Dzięki trzem bramkom w meczu z Curacao ma na koncie 102 trafienia w 174 występach dla drużyny narodowej. Po ostatnim gwizdku argentyńska federacja uhonorowała Leo Messiego. Ten nie krył swojego wzruszenia.

Kilka dni wcześniej wygrała mecz towarzyski z Panamą 2:0. Od czasu feralnego początku Mistrzostw Świata w Katarze, kiedy Albicelestes przegrali z Arabią Saudyjską 1:2, wygrali wszystkie osiem kolejnych meczów. Mimo to na czele rankingu FIFA przed Argentyną znajduje się Brazylia.

U na także: Wyróżnienie dla mistrza świata. “Tu czuje się wyjątkową energię”