Klich rozstrzelał Barnsley w Pucharze Ligi Angielskiej [WIDEO]

Mateusz Klich
PressFocus Na zdjęciu: Mateusz Klich

Mateusz Klich zdobył swoje pierwsze bramki w sezonie 2022/23. Reprezentant Polski w meczu Leeds United z Burnsley w Pucharze Ligi Angielskiej najpierw wykorzystał rzut karny przed przerwą, a po zamianie stron dołożył kolejne trafienie.

• Mateusz Klich z dwoma bramkami w Pucharze Ligi Angielskiej
  • Polak pomógł Leeds w meczu z Barnsley
  • Reprezentant Polski pewnie wykorzystał rzut karny

Znakomita forma Mateusz Klicha

Leeds United objęło prowadzenie w 21. minucie, a na listę strzelców wpisał się Sinisterra. Wynik spotkania dziewięć minut później podwyższył Mateusz Klich, który zdobył bramkę na 2:0. Reprezentant Polski pewnie wykorzystał rzut karny nie dając żadnych szans bramkarzowi rywala.

W 35. minucie Barnsley zdobyło kontaktową bramkę, a na listę strzelców wpisał się Andersen. Chwilę później goście dość sensacyjnie mogli doprowadzić do wyrównania, ale rzutu karnego nie wykorzystał Styles.

Mateusz Klich na bramce z pierwszej połowy nie zamierzał jednak poprzestać. Polak ponownie trafił do siatki rywala w 57. minucie dając Leeds prowadzenie 3:1 w środowym starciu Pucharu Ligi Angielskiej.

Wynik spotkania już nie uległ zmianie. Leeds pewnie ograło niżej notowanego rywala i zameldowało się w kolejnej rundzie.