Carabao Cup: Liverpool i Man City z awansem, grali Polacy

Riyad Mahrez

We wtorek rozegranych zostało dziesięć meczów w ramach Pucharu Ligi Angielskiej. Emocji w tych starciach nie brakowało. Faworyci jak Liverpool, czy Manchester City stanęli na wysokości zadania i wywalczyli awans do kolejnej fazy rozgrywek. W trzech spotkaniach zwycięzcę musiał natomiast wyłonić konkurs rzutów karnych.

Wtorek w Carabao Cup

Aż siedem bramek padło na Brentford Community Stadium, gdzie gospodarze pokonali 7:0 Oldham. Bohaterem tego starcia był Marcus Forss, który dla Brentford FC zdobył cztery bramki. W szeregach gości cały mecz w roli rezerwowego spędził Kacper Danielewicz.

Spokojne zwycięstwa po 4:1 zaliczyły Burnley i Preston. Podopieczni Seana Dyche’a pokonali Rochdale. Cztery trafienia w tym starciu zaliczył Jay Rodriguez. Z kolei ekipa z Deepdale w pokonanym polu pozostawiła Cheltenham.

Przekonujące zwycięstwo nad Wycombe zaliczył Manchester City. Obywatele już do przerwy prowadzili 3:1, a po zmianie stron dołożyli trzy gole i wygrali 6:1. Swój mecz wygrał też Liverpool, który pokonał 3:0 Norwich City. Poza kadrą meczową gości był Przemysław Płacheta.

Drużyny polskich zawodników Leeds United i Southampton także wywalczyły awans do kolejnej rundy Pucharu Ligi Angielskiej. Święci pokonali Sheffield United w konkursie jedenastek 4:2. Po 90 minutach miał miejsce wynik 2:2. Tymczasem Pawie pokonały Fulham po rzutach karnych 6:5. W normalnym czasie gry miał miejsce wynik 0:0. Jan Bednarek grał od 74 minuty, a Mateusz Klich do 69 minuty.