Puchar Króla: Cavani z dubletem, Atletico gra dalej

Diego Simeone

Wyniki środowych meczów 1/8 finału Pucharu Hiszpanii. Cztery spotkania odbyły się w ramach Pucharu Króla. Spokojne zwycięstwo i awans do kolejnej rundy wywalczyła Valencia. Jeden gol rozstrzygnął rywalizację z udziałem Athletic Bilbao i Espanyolu. Tymczasem na zakończenie dnia wiktorię zanotowali piłkarze Atletico Madryt.

Valencia i Atletico z awansem

Valencia przystępowała do potyczki ze Sportingiem Gijon w roli faworyta. Ze swojego zadania ekipa Gennaro Gattuso wywiązała się bez zarzutu, zwyciężając różnicą czterech goli (4:0). Dubletem po tym starciu mógł się pochwalić Edinson Cavani.

Bohaterem w spotkaniu Athletic Bilbao – Espanyol został natomiast Oscar De Marcos. 33-latek zdobył jedyną bramkę w meczu, co skutkowało tym, że Baskowie skromnie pokonali (1:0) Katalończyków i awansowali do ćwierćfinału rozgrywek.

W ostatnich dwóch środowych spotkaniach w Pucharze Króla piłkarze Atletico Madryt pokonali Levante (2:0) po trafieniu Alvaro Moraty i Marcosa Llorente. Podopieczni Diegi Simeone mieli twardy orzech do zgryzienia z Montielem i spółką, ale ostatecznie wszystko zakończyło się po myśli fanów Los Colchoneros.

Nie brakowało natomiast emocji w starciu Realu Betis z Osasuną. Żadna z ekip nie potrafiła rozstrzygnąć losów rywalizacji po 90 minutach i dogrywce. W podstawowym czasie gry miał miejsce wynik 1:1, a w dodatkowych 30 minutach rywalizacji było 2:2. W konkursie jedenastek lepiej spisali się natomiast piłkarze teamu z Pampeluny, wygrywając ostatecznie 3:2.