Liverpool awansował dalej, wymęczone zwycięstwo Birmingham – podsumowanie wieczoru w FA Cup

Lukas Jutkiewicz
PressFocus Na zdjęciu: Lukas Jutkiewicz

We wtorek wieczorem rozegrano pięć meczów w ramach 1/32 finału FA Cup. W najciekawszym spotkaniu Wolverhampton Wanderers mierzyło się z Liverpoolem. Powtórka sprzed dziesięciu dni, kiedy to padł remis, zakończyła się wynikiem 1:0 dla “The Reds”.

• Liverpool wyeliminował Wolverhampton
  • Birmingham męczyło się z trzecioligowym Forest Green
  • West Brom nie miał problemów z dużo niżej notowanym Chesterfield

Liverpool lepszy od Wolves w powtórce

Liverpool w pierwszym spotkaniu 1/32 finału Pucharu Anglii zremisował 2:2 z Wolverhampton Wanderers, dlatego potrzebna było powtórka tego meczu. “The Reds” wygrali z “Wilkami” 1:0 w dzisiejszym starciu, choć w drugiej połowie zawodnicy prowadzeni przez Julena Lopeteguiego starali się doprowadzić do wyrównania stanu gry i parę razy zagrozili bramce Caoimhina Kellehera.

Decydującego gola dla losów tej rywalizacji zdobył Harvey Elliott, który w 13. minucie popisał się pięknym strzałem zza pola karnego. Liverpool w kolejnej rundzie zmierzy się z Brighton & Hove Albion.

Szczęśliwa wygrana Birmingham, awans West Bromu

Birmingham City w 1/32 finału FA Cup mierzyło się na wyjeździe z trzecioligowym Forest Green Rovers i niżej notowany zespół sprawił spore problemy drużynie z Championship. Co prawda, “Niebiescy” zapewnili sobie awans do następnej rundy Pucharu Anglii, ale trzeba sobie jasno powiedzieć, że gospodarze dali zgromadzonym kibicom pokaz dobrego futbolu i byli bliscy sprawienia sensacji.

W pozostałych starciach Bristol City po dogrywce wygrał ze Swansea City (2:1), Luton Town ograł Wigan Athletic (2:1), a West Bromwich Albion nie dał szans Chesterfield z National League (4:0).