REKLAMA
REKLAMA

Profil użytkownika

emblemat
poradyy
obserwuj
utworzony : 02 czerwca 2019 20:45
ostatnie logowanie : 02 grudnia 2019 10:54  |  Status: offline
imię i nazwisko :
email :ukryty
miasto :
rok urodzenia :brak danych
ulubiona drużyna :
ulubiony zawodnik :
ulubione rozgrywki :

Aktywność osób obserwowanych

nikogo nie obserwujeOstatnie 20 komentarzy użytkownika

artykuł: Van Dijk daje wygraną Liverpoolowi
02.12.2019 10:59
Kiedyś pisałem o możliwości zgłoszenia komentarzy rasistowskich, obraźliwych, ksenofobicznych, pisanych przez użytkowników typu drukarnia, scouser czy innych. Administracja raczej nie jest zainteresowana działaniami, ba, nawet nie obowiązuje ich polskie prawo z racji rejestracji domeny gdzie indziej zapewne. Wystarczy zgłaszać takie komentarze jednak do Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Podaję adres e-mail (bo przyznam, rzadko siedze na meczykach i nie mam czasu dokładnie analizować jak inni wpisów):

omzrik@gmail.com

Gwarantuję, że Ośrodek ma dużą skuteczność w ściganiu takich trolii, jeśli łamią prawo. Sam zgłaszałem kilka osób i zdarzało się, że funkcjonariusze już byli u nich w domu. Mogą się tłumaczyć, że to nie oni, że ktoś z rodziny, ale bez obaw, to już będą robić na sali rozpraw, a jak wy napiszecie maila na podany adres, to zweryfikują, czy wpis się łapie czy nie pod łamanie prawa. Można anonimowo, bez podpisywania się z nazwiska zgłosić. Polecam poczytać na ich stronie, ile już delikwentów za wpisy w Internecie ma prace społeczne, wyroki w zawieszeniu lub kary finansowe. To nie takie trudne, wystarczy mail i tyle. Oczywiście, nie w byle sprawie, że ktoś kogoś nazwał słabeuszem czy przeciwną drużynę. Polecam rozważyć jako bardzo skuteczny środek eliminowania trolii z przestrzeni Internetu.
artykuł: LM: Triumf Liverpoolu w Madrycie!
02.06.2019 20:52
Ja w zupełnie odmiennej sprawie, bo finał mnie nie interesował (kibicuję innej drużynie zupełnie), ale walka z mową nienawiści w Internecie już tak (a jest tego coraz więcej). Obserwuję w tym dość atrakcyjnym wizualnie portalu co się dzieje w komentarzach. I nie wiem, czy ze względu na wiek użytkownicy się boją czy też nie widzą, jak zgłosić. Ale użytkowników takich jak drukarnia Policja bardzo łatwo wytropi w związku z obrażaniem publicznym na forum, wystarczy jedynie zgłosić to, ponieważ jest to sprawa ścigana z oskarżenia prywatnego a nie publicznego. Użytkownik, pod adresem którego są kierowane wszelkie inwektywy publicznie lub groźby bez problemu wygra taką sprawę, przynajmniej z tego co czytam po pobieżnej interpretacji. Proszę zatem zachować screeny tego i mogę nawet pomóc, doradzić w wiadomościach prywatnych, jakie kroki należy podjąć, aby delikwent dostał nieco po kieszeni albo odpracował społecznie obrażanie w Sieci (lub jego rodzice poniosą odpowiedzialność finansową, jeśli to osoba niepełnoletnia). Nie chcę specjalnie reklamować ani kancelarii prawnych, ani siebie, ponieważ jest to forum o sporcie. Chciałem tylko dodać, że drukarnia czy inni (akurat użytkownik drukarnia wydaje się przodować w procederze, ale nie śledzę od tak dawna tego forum, to nie mogę w pełni kompetentnie ocenić) nie powinni się czuć bezkarnie, ponieważ jest to bardzo proste namierzyć delikwenta i ukarać z tytułu art. 216 Kodeksu karnego z 1997 roku (ewentualnie art. 212 k.k.). Zapraszam na priv, doradzę pro bono, jak przygotować takie zgłoszenie do organów ścigania, jeżeli administracja portalu nie radzi sobie z mową nienawiści i nie kasuje, ani nie banuje użytkowników, to odpowiednie organy wymierzą sprawiedliwość.

Obserwuje użytkowników

lp Użytkownik Data dodania
Lista jest pusta

Obserwują użytkownika

lp Użytkownik Data
Obecnie nikt cię nie obserwuję.