REKLAMA
REKLAMA

Profil użytkownika

emblemat
dalmare
obserwuj
utworzony : 17 marca 2012 23:48
ostatnie logowanie : 21 października 2020 00:15  |  Status: offline
imię i nazwisko :
email :ukryty
miasto :al mare
rok urodzenia :2000  (20 lat)
ulubiona drużyna :
L'Italia, L'Italia Under
ulubiony zawodnik :
wielu, symbol RuiCosta
ulubione rozgrywki :

Aktywność osób obserwowanych

nikogo nie obserwujeOstatnie 20 komentarzy użytkownika

artykuł: LM: Lazio wypunktowało BVB jak juniorów
21.10.2020 00:32
Powrót doskonałego taktycznie i mentalnie Lazio i Inzaghiego (zmiennik w 60tych zamyka mecz).
Permanentna zagadka dwoistości Immobile: repre a klub; jest jak Janus o dwóch obliczach.(najstarszy i główny bóg Lacjum).
artykuł: LM: Juventus w trybie ekonomicznym zdobył Kijów
21.10.2020 00:12
Odpowiedni przeciwnik na debiut europejski Pirlo.
Taktyka Pirlo: "Dobry gracz sam znajduje sobie miejsce na boisku". (W memach brzmiało to: "wychodzimy, każdy ustawia się gdzie chce i atakujemy".) Chiesa na lewej, ale chwilowo na prawej, Kulusevski centrale, nie, esterno destro. Zadziałało.
Chiesa niczym cocker spaniel, 0-1 z jego dryblingu, 0-2  z doskonałego crossu Cuadrado.
Morata- pod nieobecność CR w dwóch ostatnich meczach w pełni sobą: słupki, gole uznane, anulowane, widzi bramkę, cofnięty przejmuje poczatkując akcję drużyny; wracający Ronaldo zechce narzucić mu swoją zwierzchność.
artykuł: Media: Napoli chce rozegrać mecz z Juve w Turynie
19.10.2020 20:00
^ "...jak można niesłusznie karać walkowerem..."-

-  Była o tym mowa. Prawo sportowe jest odmienne od ogólnego. Walkower był oczywisty ze strony jurysdykcji sportowej na mocy Załącznika z 2.pażdz. do przepisów Uefa z września o rozgrywaniu meczów w epidemii. (Nota bene przewidują one karę walkowera za każdym kolejnym razem dla drużyny która miałaby mniej niż 13 graczy jeżeli skorzystała już jeden raz z przełożenia meczu; tekst przepisu był linkowany.)
Nie musi tak uważać sąd zewnętrzny o ile wykazano by że drużyna była ze swej strony w możności stawienia się na meczu w chwili zakazu władz sanitarnych.
(Imo, pojedynczy walkower nie wpłynie na wyniki sezonu.)
artykuł: Media: Napoli chce rozegrać mecz z Juve w Turynie
19.10.2020 17:01
"Push3k | 19.10.2020 13:08 Badają coś co już było zbadane?"-
-  Na tym polega apelacja:) Niezależny sąd ma zbadać czy byli w możności wyjechać na mecz w chwili otrzymania zakazu (czy też tę możność utracili wcześniej z własnej woli).
---
"Monochromatyczn | 19.10.2020 14:26 ...powie, że w sobotni wieczór siedząc na toalecie planował już sobie postój w McDonaldzie..."-
-  Klimatyczna esencja domowych pieleszy wkładem usera do tematu, bez wzmianek o fizjologii w dyskusji ani rusz.
artykuł: Beniaminek niegościnny dla Starej Damy. Juventus zlekceważył rywala?
19.10.2020 00:24
Teraz miałam czas obejrzeć. Gdyby ktoś chciał wyrobić sobie pogląd, full match crotone-juventus, 1st Half, 2nd Half:

eplfootballmatch.com/crotone-vs-j uventus-full-match-serie-a-17-octob er-2020/

1 poł., 11', klatka 11:31 do 11:32, nadepniecie Bonu/ Reca, gdzie jest piłka, arbiter na linii 16m

2 poł., 59', klatka 15:20, 15:30, noga postawna w piszczel Chiiesa/ Cigarini, arbiter o 5m
---
artykuł: Ronaldo COVID nie tyka
18.10.2020 19:41
Artykuł: "...Pytanie: jakie konsekwencje spadną na Portugalczyka za to, że zamiast poddać się kwarantannie w Portugalii, pojechał sobie do Turynu?
(...) I teraz najciekawsze, nie tylko on, ale sześciu innych graczy „Starej Damy” objętych zostanie śledztwem..."-

-  Błąd. CRonaldo i 6ciu innych graczy Juventusu będą ukarani za opuszczenie ośrodka Juventusu i wyjazd z Włoch nazajutrz po nieodbytym meczu z Napoli, o czym sam klub zawiadomił ASL a ta zgodnie z prawem prokuraturę.
Nie ma śledztwa w spr. powrotu z Portugalii, na który Ronaldo wynajął lotniczą sanitarkę i stara się tym przykryć nieprawidłowy wyjazd z Turynu.
(Nagranie pytania dziennikarskiego i odpowiedzi tak niepodobającej się Ronaldo, oraz jego szydercze video są zalinkowane pod newsem "Ronaldo odpowiada ministrowi...")
artykuł: Celta pokonana, Suarez z kolejnym trafieniem
18.10.2020 02:46
Jak niektóre inne dzisiaj drużyny, Atletico wyszło nietypowym personalnie składem, i w tym wypadku, przynajmniej w ataku, był to sukces: jeśli Costa wróci do formy to Suarez zdaje się być ciekaw takiego duetu.
Dziś mocny początek Costa/ManuSanchez/Suarez, trudne i ryzykowne utrzymywanie, i efektowne zakończenie Felix/Carrasco.
Jak od niepamiętnych czasów, kontuzje decydują jednak o składach Atletich: Costa doznał urazu ok. 50', z urazem również debiutujący Torreira.
artykuł: Drużyna zaskoczyła trenera. "Widziałem wielka determinację"
17.10.2020 23:55
"...Gattuso przyznał, że był zaskoczony postawą swojej drużyny..."-
-  Gattuso jest ostatnią osobą kt mogła być "zaskoczona postawą" swoich, grał dziś skład wyszykowany na Juventus. Gattuso jest zdziwiony wynikiem Atalanty, uprzejma wypowiedż.
artykuł: Zabójcze trzy kwadranse w Neapolu
17.10.2020 23:51
Ofensywni, zespołowi, techniczni, dojrzałość w akcjach, żadnego problemu gdy trzeba zastąpić nieobecnych podstawowych. Wbrew życzeniom spod zapowiedzi meczu by "Atalanta zmiotła ich z powierzchni ziemi" wyjaśniają zakresy kompetencji.
artykuł: Ronaldo odpowiada ministrowi sportu! "Nie złamałem obostrzeń"
16.10.2020 23:46
PS  Właśnie pokazano mi aroganckie video umieszczone przez CRonaldo na instagramie, w kt przypisuje kłamstwo (nt złamania przez Ronaldo protokołu sanitarnego) "pewnemu włoskiemu dżentelmenowi którego nazwiska nie wymienię":

video.gazzetta.it/ronaldo-spadafo ra-non-ho-violato-protocollo-solo-b ugie/ce95229c-0fc2-11eb-9561-42d7f5 b4f2a9?

Nie sądzę by nie rozumiał że łamie prawo, myślę że osiągnął stan w którym klub powinien go wreszcie zdyscyplinować.
artykuł: Ronaldo odpowiada ministrowi sportu! "Nie złamałem obostrzeń"
16.10.2020 20:40
"JerryF | 16.10.2020 19:15 ...Spadafora odniósł się do powrotu Ronaldo, a Ty piszesz o wyjeździe..."-

-  Nagranie RAI, pierwsze pytanie i odpowiedż ministra (reszta wywiadu ma inny temat) >
video.corriere.it/sport/covid-spa dafora-ronaldo-ha-violato-protocoll o/8916f1ea-0ef6-11eb-9774-eb4dcac87 9cb  

^ "Cristiano Ronaldo ha violato il protocollo andando e tornando dal Portogallo?"
"Sì, penso proprio di sì, se non ci sono state autorizzazioni specifiche dell’autorità sanitaria."
( "CRonaldo złamał protokół wyjeżdżając i wracając z Portugalii?" "Tak, chyba tak jeśli nie było zezwolenia organu sanitarnego.")
---
Z niewiadomych względów Andrea Agnelli publicznie odpowiedział na to oczywiste sformułowanie, wskutek czego ANSA telefonowała do ministra powtarzając pytanie, na co odpowiedział "Klub sam zgłosił złamanie kwarantanny w ASL która zawiadomiła prokuraturę."
--- --- ---
Imo, Min. Sportu ma w stanie epidemii zbyt ważne rzeczy na głowie by telefonowano do niego raz po raz w (oczywistej) sprawie pojedynczego piłkarza, "uczulonego na zakazy" jak określiła go prasa.


artykuł: Ronaldo odpowiada ministrowi sportu! "Nie złamałem obostrzeń"
16.10.2020 18:51
@ Redakcja. Należałoby usunąć powyższe konto założone dziś dla hejtu.
---
CRonaldo: "...Szanuję obowiązujące obostrzenia. Mówienie, że tak nie jest kłamstwem..."-
-  Oczywiście CRonaldo złamał nakaz kwarantanny, nałożony Protokołem FIGC/Ministerstwo z czerwca 2020, wyjeżdżając z Włoch przed obowiązkowym drugim wymazem, i nie powinien kłamać w tej sprawie skoro klub zgłosił to w ASL i prokurator wszczął postępowanie.
artykuł: Wojna o Napoli, walkowera i... godzinę 14:15
16.10.2020 18:30
@ Redakcja. Ostatnie zdanie artykułu to jeszcze informacja, czy już pamflet?
---
Apelacja od orzeczenia w sądzie sportowym zwyczajnie przysługuje, a zaskarżenie go w sądzie administracyjnym może być skuteczne, gdyż sądownictwo sportowe -jak wiemy co najmniej od słynnego "Po prostu nie mógł nie wiedzieć" prok. Palazziego przeciw trenerowi Conte- rządzi się zasadą domniemania winy w przeciwieństwie do domniemania niewinności w prawie ogólnym.

Uzasadnienie wyroku oparto na domniemaniu że drużyna nie zdążyłaby dotrzeć w niedzielę na mecz w Turynie, zaś sugerowanie zmowy klubu z ASL bez dowodów jest wg prawa oszczerstwem.
Gattuso i zawodnicy do końca chcieli udać się na mecz, autokar Napoli czekał w Turynie (innych dokumentów nie znam podobnie jak inni tu komentujący).
Mogę tylko rozumować iż sytuacja była dla ASL rozwojowa, a wyjazd bez rozstrzygających wymazów jest eksportem zakażenia, co pokazuje Genoa-Napoli gdzie przed meczem było 2 pozytywnych graczy zaś nazajutrz  po meczu 14tu, lub dodatni test w Portugalii Ronaldo lekceważącego drugi wymaz w Turynie.
artykuł: Juventus - Napoli: Zapadł werdykt!
15.10.2020 01:45
Jak można było się spdziewać po napaleniu Legi na egzekwowanie swego Załącznika o obowiązku gry przy 13tu zdrowych, uchwalonego 2. pażdzernika -sędzia sportowy zademonstrował że będzie on broniony.
Warto zauważyć że potencjalnie (nie wiadomo czy taka sytuacja się zdarzy) nakazuje on grę drużyny kompletnej z taką która nie ma nawet zmian, i karanie walkowerem drużyny nie mającej wystarczającej liczby graczy za każdym kolejnym razem po wyczerpaniu jedynego przełożenia w sezonie.

W tej konkretnej sprawie sędzia sportowy Mastrandrea badał czy zaistniała "siła wyższa" o kt. mówi paragraf 55  NOIF (Wewnętrzne Normy Organizacyjne Figc) - i na podstawie pobranych z klubu dokumentów elektronicznych doszedł do wniosku, że tak nie było, gdyż zakaz ASL nadszedł w niedzielę gdy wg sędziego drużyna nie była już w możności rozegrać meczu przez własne wcześniejsze działanie.
(Żródło:
tuttojuve.com/altre-notizie/juven tus-napoli-le-motivazioni-del-giudi ce-sportivo-gli-azzurri-avevano-gia -cancellato-il-volo-532256

^ ostatnie linijki)
Czy rzeczywiście to klub podjął decyzję rozstrzygnie arbitraż zewnętrzny, wiemy tylko że Gattuso i zawodnicy do końca chcieli pojechać na mecz.

W komentarzach powiedziano tu aż za wiele, często przy tym myląc przestrzeganie Protokołu uzgodnionego przez Figc z Komitetem Naukowym przy Rządzie (mówiącego o zabezpieczeniu sanitarnym rozgrywek w pandemii) o czym przypomina min. Spadafora, z wykonywaniem Załącznika Legi do Regulaminu rozgrywek Uefa (określającego limity dopuszczenia i zawieszenia meczu oraz kary), który jest wewnętrzną procedurą federacji piłkarskiej.
artykuł: LN: Włosi tracą lidera, remis w Bergamo
15.10.2020 00:11
Zmiana Chiesa>Kean: tylko gorzej; 70te minuty: już się nie przebiją; zmiana Pellegrini>Florenzi: brak argumentów z ławki.
Czy przełamaliby mecz ElShaa bądż Insigne nie wiadomo. Strzał Immobile w bramkarza w wielkiej okazji z błędu Hateboera jest wizytówką tego typu napastnika- przeciwieństwo: nadal pamiętam lob pomocnika Verre, Fiorentina-Sampdoria sprzed paru dni.
Mecz skrzydeł, podobny sposób gry, za mało jakości po włoskiej prawej i w wykończeniach, decydujący Pellegrini i Barella nie tylko przez gol i asystę.
artykuł: Liga Narodów: Nie tylko przetrwanie. Polska postawiła się Włochom
12.10.2020 00:35
Mecz zaskakująco wyrównany (dla nie śledzącego Polaków), w którym odsłoniła się wada ataku Włochów: brak wykończenia w licznie tworzonych okazjach, w tym stuprocentowych (powinni byli prowadzić już w 10'), i nowość: błędy w pomocy i obronie przy kontrach Polaków.
Zaskoczyło dopuszczenie do zagrożeń zespołowymi atakami Polaków, w tym ok 90', gdy Włosi byli o włos od straty bramki, a Lewandowski był już na trybunie.
Mancini reagował sięgając kolejno po zestaw z Sassuolo, sprawdzony w innych warunkach w środę na Mołdawii, nie sięgając po Immobile.
Włosi: nie stracili tym remisem szansy na Final Four, lecz mają problem do rozwiązania w fazie wykończenia ataku oczekując na Holandię. Chiesa brak wykończeń, w Keana (zupełnie nieobyty) nie wierzę, w Belottiego i Immobile zresztą również.
artykuł: Media: Napoli nie zgodzi się na walkower dla Juve
11.10.2020 17:56
Fan_Tulipan | 11.10.2020 15:34 "...Napoli przy niekorzystnej decyzji będzie się odwoływać ale obawiam się, że to będzie walka z wiatrakami..."-

-  To nie będzie walka z wiatakami.
Ów nowy przepis Lega Calcio nakładający walkower za niestawienie się na mecz przy liczbie 13 zdrowych, to dodatek do regulaminu Uefa uchwalony 2.pażdz. na 2-dniowej nadzwyczajnej radzie Lega zwołanej dla przypadku Genoa-Torino, gdy Genoa miała 15 zakażonych zawodników.
Celem uchwalenia tego Załącznika było zabezpieczenie  się przed powtórzeniami precedensu zawieszenia Genoa-Torino.
Załącznik ów zaczyna się od prawnych sformułowań podporządkowujących ów akt Legi prawu nadrzędnemu: "fatti salvi eventuali provvedimenti delle Autorità statali o locali"
( "z poszanowaniem ewentualnych środków podjętych przez Organy państwowe i lokalne").

Tekst owego Załącznika o karze walkowera za niewypełnienie obowiązku gry przy 13 zdrowych można przeczytać na stronie Lega Calcio, lub np tutaj:
calcioatalanta.it/2020/10/02/seri e-a-le-regole-sul-coronavirus-aggio rnate-su-tutte-quella-del-13/
---
Imo przepis jest haniebny i potencjalnie fałszuje rozgrywki gdyż zezwala drużynie na odroczenie meczu przy 10 zakażonych  j e d e n  raz w sezonie (Genoa ma ich nadal znacznie więcej).
Min Sportu ma szersze spojrzenie i w poniedziałkowym wywiadzie (link pod newsem "Spotkanie na szczycie...") radzi mieć plan zastępczy w postaci play offów.
artykuł: Sacchi: Dla Sarriego to było samobójstwo
10.10.2020 23:23
Przypadkowo dziś wywiad Albiola w Hiszpanii: "Uwielbiam grę Sarriego, 3 lata z tym trenerem nadzwyczajne, uświadomił mi rzeczy których nie wiedziałem". Sarri potrzebuje wykonawców jak Callejon, Mertens, Insigne: giętkości, instynktu.
artykuł: Sarri wróci na ławkę? To nie takie proste
09.10.2020 17:43
"...że już nigdy nie będzie podejmował nowej pracy w roli trenera w trakcie trwającej już kampanii."-
-  Co de facto zdarzyło mu się w Juventusie gdy po turnee chińskim miał zapalenie płuc (wraz z innym pracownikiem klubu), opuścił presezon i nie prowadził z ławki pierwszych meczów Juventusu do przerwy reprezentacyjnej.
artykuł: Ronaldo pierwszy wyłamał się z izolacji w Juve
09.10.2020 16:50
News: "...Cristiano Ronaldo miał być sfrustrowany z powodu nakazów nakładanych na niego..."-
-  Nawet Juventus powinien pamiętać że na Ronaldo nie nakłada się nakazów.
Widocznie mecze Repre nawet towarzyskie są ważne dla piłkarzy, wbrew opiniom komentujących userów.  

Jednak Ronaldo lepiej by zrobił gdyby poczekał do wymaganego drugiego wymazu kończącego 7go pażdz izolację Juventusu.
Opuściłby wtedy mecz towarzyski, tak jak uczynili to Bonucci i Chiellini, którzy stawili się dopiero na mecze grupowe.
Pośpiech Ronaldo sprawił że miał on kontakt z gk Anthony Lopesem zanim ogłoszono że jest on zakażony covid. (Dał też plamkę wizerunkową gdy Juventus sugeruje brak akuratności izolacyjnej Napoli.)

Obserwuje użytkowników

lp Użytkownik Data dodania
Lista jest pusta

Obserwują użytkownika

lp Użytkownik Data
1.OWeNlfc17-01-2020
2.tribo7924-11-2016
3.BeTyper20-07-2015
4.dour125-04-2015
5.napredkosci23-04-2015
6.Miichu18-03-2015
7.Dagles13-01-2015
8.slawek29919-09-2014