REKLAMA
REKLAMA

Profil użytkownika

emblemat
andi
obserwuj
utworzony : 23 lipca 2019 10:37
ostatnie logowanie : 17 lutego 2020 10:40  |  Status: offline
imię i nazwisko :
email :ukryty
miasto :
rok urodzenia :brak danych
ulubiona drużyna :
ulubiony zawodnik :
ulubione rozgrywki :

Aktywność osób obserwowanych

nikogo nie obserwujeOstatnie 20 komentarzy użytkownika

artykuł: Sarri: Mamy wielu kreatywnych piłkarzy
17.02.2020 11:14
Sarri zrób przysługę widzowi i odejdź, bo to co stworzyłeś, nie daje się oglądać - wywołuje znużenie odbiorcy.
artykuł: Wielki triumf Lazio!
17.02.2020 09:46

gk87 (16.02.2020 22:56) nie ośmieszaj się. Przez kogo został wycięty? Chyba nie przez tego gracza Lazio, który w sporym rozkroku blokuje czyściutko piłkę. Nie miałby on możliwości jeszcze "wyciąć" Young'a. Przysuń fotel do ekranu tv albo poproś rodziców o okulary, a jak już je nosisz, to może mocniejsze by się przydały.
artykuł: Coppa Italia: Remis w Mediolanie, Juve bez Sarrismo
14.02.2020 11:40
@namor
Jeśli gracz stając w polu bramkowym na linii strzału szeroko rozkłada ręce (pomimo, że były one naturalnie rozłożone po lądowaniu) , powiększając powierzchnię obronną ciała i dostaje piłką w rękę, to "często gęsto" w takich sytuacjach jest gwizdane przewinienie. Mógł, ale nie musiał gwizdnąć - to wynika niestety z niejasnych przepisów. Od razu wspomnę, że karny dla Herllasu po zagraniu Bonucciego był bardziej oczywisty.
Kartki dl ww Panów jak najbardziej zasłużone. Ibrahimović (bezpardonowe zagranie łokciem), Hernandez (powinien dostać zółtą + "pomarańczową"), Kessie (powinien dostać zdecydowanie dodatkowo żółtą za faul bez piłki + wolny przed polem karnym dla Juve), Castillejo (najmniej oczywista, ale chyba nie dostał za faul tylko za niesportowe zachowanie). Faul Rebića, gdyby to nie było w polu karnym, sędzia na pewno by odgwidał wolnego. Sędzia nie gwidnął także dla Milanu, ale to nie były to faule ostre i chamskie. Tak jak wcześniej pisałem, były to bardzo słabe zawody w jego wykonaniu.
artykuł: Raiola: Włochy są jak do dom dla Pogby
14.02.2020 10:38
Przed przejściem do Manchesteru, Pogba mówił że wraca do domu.
artykuł: Coppa Italia: Remis w Mediolanie, Juve bez Sarrismo
14.02.2020 10:35
Nad czym tutaj deliberować. Hernandez jak najbardziej zasłużenia wyleciał. Karny, jeśli sędzia uznał, że piłka po zagraniu Ronaldo miała szansę znaleźć się w bramce (niekoniecznie bezpośrednio), to mimo że obrońca miał prawidłowo ułożone ręce, był powód do odgwizdania karnego. W polu bramkowym zagranie ręką jest po prostu bardzo ryzykowne. Inna sprawa, że Milan nie zasłużył na remis, bo Juve grało piach. Sędzia był dramatyczny, chyba jeszcze gorsza była tylko pomoc Juve.  
artykuł: Media: Ramsey może rozstać się z Juve latem
09.02.2020 15:05
@Luciferrrroo
Trafiłeś w sedno. W zespołach, które się bronią Matuidi prawdopodobnie by się sprawdził. Niestety dla Juve, które zwykle musi grać szybką piłką (przy zmasowanej obronie przeciwnika) brak umiejętności odpowiedniego operowania nią powinno go wykluczać. Trzeba jednak powiedzieć, że ostatnio zauważalne jest to, że coraz więcej rywali toczy wyrównane boje. Co do Rabiota, jak go pamiętam ze spotkań rozegranych w barwach w PSG, to grał znacznie dynamiczniej, aniżeli tutaj.
artykuł: Juventus przegrał w Weronie!
09.02.2020 08:32
Robiąc wyskok czy wchodząc wślizgiem, to naturalne jest że ręka zawodnika jest wysuwana, ale piłka szła w światło bramki, więc sędzia prawidłowo gwizdnął karnego.
Problem jest jednak w tym, że przed tygodniem Pezzella miał tak samo wyciągnięte ramię, ale już stojąc, gdzie nie ma potrzeby jej wystawiania poza obrys ciała, a piłka kierowała się na bramkę, to wówczas dla wielu nie było karnego dla Juventusu. Mam wrażenie, że dla tych anty Juve karne dla tej drużyny nie powinny mieć miejsce w żadnej sytuacji.
Dziennikarz: „Gracz przeciwnej drużyny złapał piłkę w polu karnym jakby grał w koszykówkę, więc dlaczego uważa Pan/Pani, że nie powinno być karnego dla Juventusu”.
Anty-fan: „Bo nie”.
artykuł: Juventus przegrał w Weronie!
09.02.2020 08:14
1. Allegri był do zwolnienia, bo nie miał pomysłu na drużynę i grał zbyt zachowawczo pomimo takiego potencjału ofensywnego. Sarri tym bardziej jest do zwolnienia, bo pomimo, że nic dodatkowego nie wniósł to jeszcze ją uwstecznił. Mam wrażenia, że nie mógł strącić Juve z fotela mistrza jako trener Napoli, to dokona tego jako szkoleniowiec tej drużyny.
2. Jak można grać ciągle tym słabym Pjaniciem. Dybala to dziś chyba z frustracji grał jak grał widząc, że cienki „Gruby” gra w podstawie, a on na ławie. Rabiot mimo dwóch złych zagrań na początku, grał przyzwoicie, ale to nie ten gracz co w PSG (ale i tak lepszy od paralityka). Costa standardowo, 2-3 mecze, a później 2-3 tygodnie leczenia. Klasowy pomocnik, nowa „9” i oczywiście trener są nieodzowni w tej drużynie.
3. Hellas miał trochę szczęścia (to także było przy Szczęsnym, bo bramka znowu byłaby na jego konto), ale za ambicję (pomimo rozegrania trudnego meczu w środku tygodnia) na to zwycięstwo zapracowali.
artykuł: Allan lub Casemiro trafią do Juve?
07.02.2020 10:25
Nie ma to jak dobre żarty. Pierwszy to taki, że zakup żadnego z Panów jest nierealny - zwłaszcza Casemiro. Drugi to chyba już urojony, a dotyczy sprzedaży przez Paratciciego 33-letniego paralityk-ena z sporym kontraktem (po przedłużeniu) za 15 baniek. Casus Khediry czy Mandzukicia może stanowić przykład.
artykuł: Juventus lepszy od Fiorentiny!
02.02.2020 18:29
@hablador
W mojej ocenie nie jest, bo miał możliwość odgwizdania karnego z dwóch warunków, które wyczerpywały przewinienie.
To czy miał pecha czy nie, nie ma większego znaczenia tylko czy dopuścił się przewinienia (zagrania reką).

"1)zawodnik nie dotknął piłki rozmyślnie ponieważ została mu nastrzelona, a on odwracał się od strzału żeby nie oberwać piłką. Nie zdążył schować ręki
2)ruch był od piłki, a nie do niej. Nie można wykonać ruchu do piłki, cofając rękę do ciała, czy chowając ją za obrysem ciała"

Został trafiony w rękę, bo jej położenie nie było prawidłowe, zamiast wzdłuż ciała (mniej więcej) ramię było wyciągnięte prostopadle do jego położenia. Gdyby nie cofał ramienia, to prawdopodobnie zostałby w nie trafiony. Skoro cofając ramię - przy oddaniu strzału z dalaszej odległości (co sam potwierdzasz) dostał w rękę (czyli w część, przedłużenia ramienia) to musiała być "daleko" wyciągnięta. Trudno zatem powiedzieć, że była nastrzelona.  

Przy tego typu dotknięciu zgodnie z przytoczonymi wyżej przepisami sędzia powinien zasadniczo odgwizdać rękę.

5)zwiększenie zarysu - niewielkie, ale było, warunek spełniony
Także w drugim przypadku jest uzasadnienie do odgwizdania karnego albowiem ręką poszerzył obrys ciała (nieważne ile, tutaj się zgadzasz). Sędzia w tym wypadku, w przeciwieństwie do pierwszego ma pole manewru, ale z uwagi, że piłka kierowała się w światło bramki, musiał tak zareagować a nie inaczej.

Oba przypadki jak najbardziej kwalifikowały się na podyktowanie karnego.
artykuł: Juventus lepszy od Fiorentiny!
02.02.2020 16:12
Przytoczę fragment przepisów gry w piłkę IFAB "dla niewtajemniczonych", bo niektórym jak podawano obiad w trakcie meczu, to w momencie przewinienia, zasłonięto fragment ekranu telewizora, i nie zauważyli gdzie gracz Fiorentiny miał ramię z ręką:
Zagranie piłki ręką (przez obrońcę) jest traktowane jako przewinienie wtedy, gdy:
· zawodnik rozmyślnie dotknie piłkę ręką lub ramieniem, włączając w to ruch ręki/ramienia w kierunku piłki (ma to miejsce w przypadku Pezzelli)
Według IFAB przesłankami wskazującym na „rozmyślność” są:
   Ruch ręki w kierunku piłki (a nie ruch piłki w kierunku ręki),
   Duży dystans między zawodnikiem kopiącym piłkę a przeciwnikiem zagrywającym ręką (tzw. piłka oczekiwana),
   Nienaturalne ułożenie ręki.

Przewinieniem zazwyczaj będzie, gdy:

· zawodnik nienaturalnie powiększy ręką/ramieniem obrys ciała (ma to miejsce w przypadku Pezzelli),
· ręka zawodnika będzie znajdować się na wysokości powyżej barku. Wyjątkiem w tej sytuacji będzie, gdy zawodnik rozmyślnie zagra piłkę, która następnie dotknie jego ręki.

Wszystkie z powyższych przewinień będą stosowane nawet wtedy, gdy piłka dotknie ręki gracza bezpośrednio od głowy lub ciała innego zawodnika, który znajdować się będzie w bliskiej odległości.
Poza powyższymi sytuacjami, zawodnik nie będzie zazwyczaj ukarany za zagranie piłki ręką, gdy:
· piłka odbije się najpierw od ciała zawodnika, a następnie trafi w jego rękę (zwykle po kiksie),
· piłka odbije się od ciała zawodnika, a następnie trafi w rękę innego zawodnika, który znajduje się w bliskiej odległości,
· ręka znajduje się blisko ciała i nie powiększa ona w nienaturalny sposób obrysu zawodnika,
· gracz upadnie, a jego ręka znajdzie się między ciałem a ziemią w celu podtrzymywania ciała.
artykuł: Juventus lepszy od Fiorentiny!
02.02.2020 15:07
@hablador
Nie ośmieszaj się. Nie schował, tylko chował lecz nie zdążył i poszerzył obrys ciała. Po drugie ręka była w nienaturalnym miejscu położona, tam gdzie nie powinna być. Po trzecie strzał był w światło bramki. Zapoznaj się z przepisami zanim coś głupiego strzelisz.
artykuł: Juventus lepszy od Fiorentiny!
02.02.2020 14:59
@hablador
Nie ośmieszaj się. Nie schował, tylko chował lecz nie zdążył i poszerzył obrys ciała. Po drugie ręka była w nienaturalnym miejscu położona, tam gdzie nie powinna być. Po trzecie strzał był w światło bramki. Zapoznaj się z przepisami zanim coś głupiego strzelisz.
artykuł: Juventus lepszy od Fiorentiny!
02.02.2020 14:55
Ani maść, ani żaden inny środek nie jest w stanie mu pomóc. Takich przypadków, jak MateuszDabrowsk się po prostu nie leczy, bo raz idiotyzm, jako niedorozwój umysłowy najcięższego stopnia jest nieuleczalny, a dwa po prostu szkoda na bezskuteczne leczenie środków finansowych.
artykuł: Juventus przedłuży kontrakt z Matuidim?
29.01.2020 21:45
@Outlander, nie wywyższam, uważam tylko, że się odpowiednio uzupełniali, obaj mają zalety, jak i wady (w tym choćby jedną wspólną, nie potrafią sprzedawać). Paratici podpisał zbyt dużo wysokich kontraktów, nie sprzedał "zbędnych" zawodników, przez co się zablokował przez zagrożenie ze strony FFP (akcjonariusze musieli nawet podnieść wartość akcji) i na dodatek, próbował po okazyjnej cenie, aby ratować budżet, sprzedać najdroższy aktyw drużyny (Dybale).
@Kamciu, aby wartość zawodnika szła w górę, to musi on przede wszystkim grać (w dalszej kolejności dobrze), co jest problemem w przypadku zwłaszcza Cana. Ramsey już jest po drugiej stronie rzeki, więc jego wartość będzie raczej spadać.
artykuł: Juventus przedłuży kontrakt z Matuidim?
29.01.2020 12:57
Kamciu
Chyba nie sądzisz, że Paratici będzie w stanie "dziadków" na wysokich kontraktach sprzedać. Także Ramseya nie opchnie z tego powodu, a już na pewno ciężko będzie osiągnąć zysk, bo dostał sporo za podpis i jego miesięczne wynagrodzenie sporo obciąża budżet. Patrz za ile przeszedł Eriksen, co prawda cena była niższa z uwagi na upływ kontraktu, ale to zawodnik lepszy, młodszy i nie podatny na kontuzje. Nieudana próba sprzedaży Khediry czy Mandzukica w ubiegłe lato, którym przedłużono nieco wcześniej i podniesiono wynagrodzenie (nie wiadomo, po jakiego diabła), to potwierdza. Paratici może i jako dyrektor sportowy w kwestii zakupu jest niezły, ale nie ma pojęcia o strategicznym zarządzaniu , dlatego Juve będzie brakować zezola, który nadzorował Paraticiego i odpowiednio to koordynował.
artykuł: Starcie północy z południem dla Napoli, Zieliński z golem!
27.01.2020 08:53
Wyszło asekuranctwo i gra na remis. Pomijając błędy przy bramkach Cuadrado i bramce Szczęsnego, trzeba powiedzieć, że mimochodem przy pierwszej miał znaczny udział paralityk Matuidi. Gość nieatakowany, "półgodziny" się zastanawiał jak zagrać i dośrodkował w pole gdzie nie było graczy Juve, tylko Ci z Napoli. Wcześniej  miał dwie głupie straty pod polem karnym własnej drużyny. Kołkowatość jego jest porażająca, jak ktoś taki się łapie w podstawie?
artykuł: Kurzawa w Juve, De Sciglio w PSG?
26.01.2020 16:18
Jest też różnica in minus. Zmniejsza się ilość Włochów w kadrze z odpowiednimi umiejętnościami, co ma znaczenie w kontekście LM i powołań do niej, i będzie trzeba wypłacać wyższe wynagrodzenie, co przekłada się z kolei na wzrost kosztów klubu, które i tak są wysokie w stosunku do przychodów.
artykuł: Kolejny remis Interu!
26.01.2020 16:10
@Grzegorzecki123
Dokładnie.
I dodałbym po 3 dla każdego z występujących zawodników za stosowanie we Włoszech języka chińskiego, zamiast ich urzędowego. Czyli Martinez w sumie 6 "odsidki".
artykuł: Kurzawa w Juve, De Sciglio w PSG?
26.01.2020 12:17
ustalaniach

Obserwuje użytkowników

lp Użytkownik Data dodania
Lista jest pusta

Obserwują użytkownika

lp Użytkownik Data
Obecnie nikt cię nie obserwuję.