Tottenham ograł Bournemouth

Dele Alli

Kolejne zwycięstwo pod wodzą Jose Mourinho odnieśli w sobotę piłkarze Tottenhamu Hotspur, którzy przed własną publicznością pokonali 3:2 Bournemouth.

W pierwszej połowie kibice obejrzeli tylko jednego gola. W 21. minucie prowadzenie dla Tottenhamu uzyskał Dele Alli, który wykorzystał zgranie piłki przez Sona Hueng-Mina po długim podaniu.

Pięć minut po przerwie podopieczni Jose Mourinho prowadzili już 2:0. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Alli, który po długim podaniu Toby’ego Alderweirelda wygrał pojedynek z rywalami, a następnie wykorzystał sytuację sam na sam.

W 69. minucie na 3:0 podwyższył Moussa Sissoko, który efektownym uderzeniem z powietrza wykorzystał dośrodkowanie Sona z lewego skrzydła. Cztery minuty później pierwszego gola dla Bournemouth zdobył Harry Wilson, który pokonał Gazzanigę świetnym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego.

W samej końcówce spotkania, w szóstej minucie doliczonego czasu gry padła druga bramka dla gości. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Wilson.

Tottenham Hotspur – AFC Bournemouth 3:2 (1:0)