Edinson Cavani
Edinson Cavani fot. PressFocus

Solskjaer wspiera napastnika. “To niefortunna sytuacja”

Menedżer Manchesteru United Ole Gunnar Solskjaer stanął w obronie oskarżanego o rasizm Edinsona Cavaniego. Zdaniem Norwega urugwajski napastnik nie miał “żadnych złośliwych zamiarów”, kiedy po ostatnim meczu z Southampton zamieścił w mediach społecznościowych wpis, który zawierał hiszpańskie słowo, które może być interpretowane w języku angielskim jako obraźliwe.

Czytaj dalej…

Angielska Federacja Piłkarska (FA) wszczęła w tej sprawie postępowanie, podczas którego bada, czy Cavani dopuścił się złamania przepisów dotyczących rasistowskiego zachowania. Piłkarz usunął wpis po kilku godzinach od opublikowania i wydał przeprosiny.

Choć w Ameryce Południowej i na Karaibach termin ten jest powszechnie używany w pozytywnym znaczeniu, w Anglii jest uważany za rasistowski. Jeżeli Angielska Federacja Piłkarska (FA) uzna, że Cavani dopuścił się naruszenia przepisów, zostanie zawieszony na trzy mecze.

Cavani ze wsparciem Solskjaera

Teraz głos w sprawie tej sytuacji zabrał menedżer Manchesteru United Ole Gunnar Solskjaer, który zapewnia, że Cavani nie miał złych zamiarów. – Edinson bardzo żałuje, że popełnił błąd – powiedział Solskjaer, cytowany przez ESPN. – Nie było w tym żadnych złośliwych intencji, tylko serdeczne pozdrowienie dla jego przyjaciela. Wyjaśniliśmy mu, że został poproszony przez FA o wyjaśnienie tego. Będzie z nimi współpracować, a my będziemy go wspierać – kontynuował.

– To niefortunna sytuacja. Właśnie przybył z Urugwaju do tego kraju i słowo to ma tutaj inne znaczenie. Będziemy go wspierać, a także wspierać FA, ponieważ to ważne, że został poproszony o wyjaśnienie. Chcemy być w walce z dyskryminacją wobec wszystkich – dodał szkoleniowiec,

Kontrowersje wpłyną na Cavaniego

Manchester United przygotowuje się obecnie do meczu Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain. Solskjaer obawia się, że całe zamieszanie wokół Cavaniego może na niego wpłynąć.

– Edinson jest gotowy do gry. Będziemy pracować nad jego nastawieniem dzisiaj i jutro, aby był gotowy na ten mecz. Dostał nauczkę, która może mieć na niego wpływ, ale będzie musiał to odłożyć na bok, gdy spotkanie się rozpocznie – kontynuował szkoleniowiec.

Komentarze