Grad goli w Manchesterze, Arsenal uciekł spod topora

Erling Haaland
Pressfocus Na zdjęciu: Erling Haaland

W tym sezonie mecze Premier League obfitują w wiele niespodziewanych wyników, choć takowych nie mieliśmy w spotkaniach rozgrywanych o godzinie 20:30. Manchester City rozgromił Nottingham Forest, a Arsenal dopisał do swojego konta kolejne zwycięstwo. Zapoznajcie się z naszą relacją z tych spotkań.

Kluby Big Six nie zawiodły

Erling Haaland już w poprzednich meczach udowodnił, że nie potrzebował zbyt wiele czasu na aklimatyzację w barwach nowej drużyny.  Norweg w poprzedniej kolejce zanotował hattricka i takim samym wyczynem popisał się w pierwszej połowie meczu z beniaminkiem ligi angielskiej. W 38 minut Haaland strzelił trzy gole, a Manchester City w spotkaniu z Forest urządzili sobie prawdziwy festiwal strzelecki. Kolejną bramkę dołożył Cancelo, później dwa razy trafił Alvarez, a The Citiezens roznieśli Nottingham Forest 6:0.

Potężną przewagę miał Arsenal w meczu z Aston Villą. Kanonierzy zdawali sobie sprawę z licznych problemów rywali, które skrzętnie wykorzystywali. Na przerwę schodzili przy prowadzeniu 1:0 po bramce Gabriela Jesusa, choć okazji mieli dużo więcej. W drugiej połowie wciąż dociska śrubę, ale kolejne bramki nie chciały wpaść. Brakowało albo szczęścia, albo celności. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na Kanonierach w 75 minucie. Bezpośrednią bramką z rzutu rożnego popisał się Douglas Luiz. Zaspał ewidentnie w tej sytuacji Aaron Ramsdale. Błyskawiczna była jednak odpowiedź gospodarzy. Dośrodkowanie w pole karne posłał Saka, a bramkę na 2:1 zdobył Martinelli.

Nie doczekali się bramek kibice zgromadzeni na Vitality Stadium w Bournemouth, gdzie Wisienki podejmowały Wolverhampton Wanderes. Goście w tym sezonie mają ogromny problem ze skutecznością i niestety kolejny raz udowodnili to w środowy wieczór. Wilki wykreowały sobie kilka niezłych okazji, ale nie były w stanie przekuć ich na gola. Tym samym po pięciu kolejkach mają na koncie jedynie trzy punkty.

Wyniki sobotnich meczów Premier League

Manchester City – Nottingham Forest 6:0 (3:0)

12′ Haaland, 23′ Haaland, 38′ Haaland, 50′ Cancelo, 65′ Alvarez, 87′ Alvarez

Arsenal – Aston Villa 2:1 (1:0)

30′ Gabriel Jesus, 74′ Douglas Luiz, 77′ Martinelli

Bournemouth – Wolverhampton 0:0